S příští aktualizací systému Windows 10, nazývanou Creators Update, Microsoft nabídne nové prostředí Windows Holographic Shell, které, jak už z názvu vyplývá, bude zaměřené na holografické zobrazení Windows 10 ve virtuální realitě.

S touto novou funkcí budou uživatelé v příštím roce schopni používat podporované aplikace a hry na zařízeních, jako jsou headsety od společností Dell, Acer, Lenovo nebo třeba Asus.

Do posledních Insider buildů začal již Microsoft přidávat části z Windows Holographic. V tuto chvíli by mělo být možné vyzkoušet zmíněné prostředí v předváděcím režimu a získat tak jednu z prvních osobních zkušeností s touto novinkou. Zde je návod, jak Windows Holographic Shell zprovoznit na buildu 14986.

Nečekejte však zatím něco podobného, co můžete vidět na videu níže.

Na místě je jistě i trochu zapojit fantazii a zapřemýšlet nad tím, jak bude vypadat náš běžný život nejen po návratu domů z práce či školy, až bude virtuální a augmentovaná realita běžnou denní rutinou, pokud se tak tedy někdy vůbec stane.

Celý koncept je stále ve vývoji a v Redmondu mají jistě ještě hodně práce před sebou. Funkční je pouze spuštění Start menu, které je pro toto prostředí přímo upravené. Není prozatím ani možné s rozhraním žádným způsobem pracovat. Jedná se tedy jen o pouhou simulaci, kterou si můžete prohlédnout na dalším videu.

Přestože se může jednat o zajímavé rozšíření ekosystému Windows 10, budeme muset počkat, co přinese rok 2017 a novější sestavení systému pro Insidery. Finální uživatelská zkušenost by měla být ale velmi podobná té z Microsoft HoloLens (developerskou verzi je možné zakoupit za 3 000 dolarů).

Zajímáte se o virtuální realitu, nebo se vám spíše zdá, že půjde o jednu z okrajových součástí světa technologií v blízké budoucnosti?

Zdroje (1,2)

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz