Chytrá domácnost? Posledních pár let se jedná o opravdu oblíbené téma. Bude Home Hub opravdu chytrou domácností, nebo jen konkurentem pro Google Home a Amazon Echo?

To, že Microsoft chce připravit chytrou domácnost napojenou na svůj systém, bylo jasné už někdy před 3 lety. Jednalo se o koncept operačního systému pro domy, napojeného na různá čidla a zařízení v domě. Teď to vypadá, že se k této myšlence Microsoft vrátil.

Co a kdy?

Nový Home Hub nemá být novým zařízením, jak se dříve spekulovalo, a bohužel zatím ani kompletní chytrou domácností, ale novou funkcí v nadcházejících aktualizacích systému Windows 10. Tato nová funkce by měla sloužit ke kompletnímu propojení všech zařízení s Windows 10, a nejen jich, v domě. První prvky této funkce se ukázaly v systému už s letním výročním updatem ,a to v podobě Cortany a možností spouštět ji už na zamčené obrazovce. Další části této funkce přibydou s nadcházejícími aktualizacemi Redstone 2 a 3 (2017) a Redstone 4 (2018).

A co tedy umí?

Home Hub bude zatím domácím asistentem, stejně jako je Amazon Echo nebo Google Home, jen s jedním velkým plusem, a to možností zobrazení informací na obrazovce. Home Hub k tomu všemu bude mít i podporou funkce Windows Ink, což muže být dobré na propojení rodiny a lepší přenos informací. Další podstatnou funkcí bude to, co je u klasických PC s Windows dost nešťastně řešené. Když se chcete totiž přihlásit k PC někoho z rodiny, je nutné využít účet hosta, nebo vám někdo musí dát přístup do svého účtu. S touto novou funkcí bude vytvořen tzv. Rodinný účet, přes který se dostanete ke všem údajům. To znamená, že pokud bude doma centrální rodinný PC se všemi rodinnými soubory a aplikacemi, budete mít možnost používat je odkudkoliv. Home Hub nabídne také pokročilou zprávu kalendáře ve spojitosti se soukromým účtem a účtem rodinným. Navíc do budoucna přijde podpora jak na mobilní Windows, tak i na iOS a Android. Pro rodiny s dětmi tato funkce nabídne I filtrování obsahu, který se dětem bude moci zobrazovat.

Surface Hub - dočkáme se i price friendly verze pro domácnosti?

Surface Hub – dočkáme se i price friendly verze pro domácnosti?

A Budoucnost?

Home Hub sice není samostatný hardware, ale Microsoft ve spolupráci s HP a Lenovo chystá do konce roku 2017 AiO PC ve formě velkého dotykového displeje s možností připojení různých periferií (takový Surface HUB), který bude ideální pro domácí použití ve spojení s novým rozhraním Home Hub. Do budoucna navíc tato funkce ve spojení s domácím PC bude opravdu chytrou domácností, bude spolupracovat s různými čidly tak, jak je u některých dnešních systému chytré domácnosti standardem.

Přijde vám tato funkce zajímavá a využili byste Home Hub u sebe doma?

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz