Určitě jste už slyšeli, že Windows v telefonech končí, že je to mrtvá platforma. Ano, z části je to pravda, jelikož tržní podíl se teď pohybuje na hranici 1 %. Ale je tu možná někdo, kdo se to pokusí změnit.

Ten „někdo“ je Greg Murphy a je na pozici CEO ve společnosti WhartonBrooks z Connecticutu. Tento absolvent University of Connecticut v oboru ekonomie a veřejné zprávy byl v 90. letech programátorem a na Yale University si pak cvičil různé role ve vedení lidí. No a dnes je CEO této společnosti, jenž chce prorazit s telefony s OS, který je údajně už mrtvý. A proč si tak věří? Sám o sobě prohlašuje, že je největším fanouškem mobilních Windows a od začátku jsou telefony zamýšleny jako stroje pro fanoušky této platformy a ne pro masy tak, jak to vidí ostatní výrobci.

whartonbrooks3

Cerulean Mobile – nové telefony s mobilními windows

A v čem má být konkrétně ta spása? V tom, že Greg Murphy si, stejně jako současný ředitel Microsoftu Satya Nadella uvědomuje, že to co je dnes IN, zítra vůbec fungovat nemusí, a proto chce přivést telefony, které budou zajímavé pro fanoušky se všemi výdobytky, které W10M dnes nabízí. To se týká například funkce Continuum. Telefony, jenž se budou vyrábět pod značkou Cerulean Mobile, by měly nabídnout procesor Snapdragon řady 600, kolem 3 GB RAM a cena by neměla přesáhnout $400, cca 10 000 Kč. Greg Murphy si s Microsoftem při komunikaci vyměnil cca 3 GB dat. Tak velké má úsilí, aby přivedl na svět telefon, který má být pro svého majitele nejen pracovním partnerem, ale měl by také dobře vypadat. Velkou inspirací pro telefony této nové značky jsou modely jako Lumia 1020, třeba pro drobnosti typu poutka na zápěstí nebo HTC M8 se stereo reproduktory. Telefony Cerulean Mobile by za udávanou cenu měly nabídnout velice zajímavou výbavu a podobný prémiový styl jako má iPhone nebo Samsung Galaxy S.

whartonbrooks2

Bude varianta 3v1 úspěšná?

První telefony měly světlo světa spatřit již tento podzim, bohužel to nevyšlo, protože se ve Whartonbrooks potýkají s výrobními problémy. I když je celý projekt spolufinancován Microsoftem, nejde vše podle plánu, což je škoda, protože tyto telefony mají oslovit hlavně majitele telefonů Lumia. Ty touto dobou už pomalu mizí z obchodů, respektive se přestaly vyrábět a už se jen doprodávají skladové zásoby. Jak si tvůrci uvědomují i fanoušci nezůstanou dlouho, pokud nebudou mít čemu fandit. Proto se snaží přivést telefony k životu co nejdříve.

whartonbrooks4

Pro opravdové fanoušky

Myslíte si, že se značce podaří prosadit s takovou vizí? Malou nápovědou může být třeba nový Alcatel Idol 4S, jenž je opravdu pěkný, má slušnou výbavu a s cenou $470, cca 11 900 Kč, dostanete navíc i VR brýle.

Co si o tomto vývoji myslíte vy?

Zdroj

 

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

8 Komentáře Zapnuto "Nové telefony s Windows mobile? Nejspíš ano!"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Karel
Host
Jsem velký fanda WM10 už od 6tek, kdy to bylo na úplně jiné bázi. Začínám jsem androidem, různé ladil romky, ale ma to každá ovečka. Tak jest i jabkodroid. WM 10 byla příjemná změna a hezky směr. Skoda jen, ze dopustili odvraceni a určitý nezájem vývojářů aplikací. Pry to pro ne není lukrativní platforma. Jen je z mého pohledu jednodušší přejít k androidu a spolu. Proc dávat šanci WM10? Můj pohled, je to jedno z nejpříjemnějších prostředí 😉 intuitivní systém, není vždy 100% odladěný, ale ma své kouzlo. Jsem tercem mých známých s jabkodroidy a androidy. Pry jsem to ještě… Číst více »
Milan
Host

Koukám že jsme na tom stejně co se názorů týče i mobilu co používáme. Jsem velmi zvědavý s čím vyrukuje HP a jestli to nepohnojí s podporou jako Acer u modelu Jade Primo… Nezbývá než doufat.

Karel
Host

Acer mi přišel jako stéblo, kterého se tonoucí chytá. Něco se povedlo obchodníkům Ze strany Microsoftu vyjednat s Acerem, ale podpora rozhodne ne. HP mi přijde taky jako jiný kafé 🙂 uvidíme co přinesou. Hlavně, kdo z výrobců bude ten hlavní a pro Microsoft klíčový. Tam bude podpora 100%

Karel
Host

Na Dell bych byl docela zvědavý 🙂 muže to být zajímavá našima

wpDiscuz