Nadcházející velký update Redstone 2 se nezadržitelně blíží. V souvislosti s tím se objevují více či méně podložené informace o vylepšeních, na která se můžeme v nové verzi Windows těšit. Přicházejí však již také zprávy o další aktualizaci, předběžně plánované na podzim 2017, s kódovým označením Redstone 3.

Právě do podzimního updatu bude začleněn projekt, na kterém Microsoft pracuje údajně již přes rok. Jeho jméno je Project NEON a jedná se o další krok ve vývoji designu, kterými si postupně systém prochází od Windows 8 a v případě telefonů od průkopnických Windows Phone 7.

groovedesign

Oba zmíněné systémy doznaly v průběhu času podstatných změn, kvůli kterým byly ať právem nebo neprávem kritizovány. Ucelenějšího sjednocení designu pro klasické Windows, jejich tabletové verze a samozřejmě i té pro smartphony, bylo dosaženo vydáním Windows 10, kde vzhled určoval Microsoft Design Language 2.0 (MDL2). To však přineslo velkou výzvu a Microsoft se s ní pere dodnes. Jako příklad určitě stačí uvést třeba proklínané hamburger menu nebo adresní řádek mobilního prohlížeče Edge, který máme u spodního okraje displeje jen díky naléhání komunity kolem Windows a především Insider programu.

0772af6161c51925e5779b6c542ed7d6

Podle nevelkého množství informací, které jsou o projektu NEON prozatím dostupné, by však úprava designu tentokrát neměla být bleskem z čistého nebe, jenž by znovu zamíchala hlavu vývojářům aplikací a v neposlední řadě také uživatelům. Project NEON by měla být evoluce a další krok ke sjednocení celého prostředí. Microsoft se bude také snažit vymezit jasnější mantinely pro vývojáře, aby byl vzhled aplikací pro uživatele na všech platformách konzistentní. Měli bychom se také dočkat přidání více animací a přechodů, což dodá systému větší plynulost. Vývojáři budou moci rovněž přidat nové prvky do svých stávajících aplikací, pokud tak budou chtít učinit. Microsoft by jim v tom měl pomoci i lepšími a jasnějšími návody pro nový vzhled prostředí. Potřeba změn je dána z části i příchodem rozšířené (augmentované) reality, která se hlásí o své slovo v zařízeních, jako jsou například brýle Microsoft Hololens.

Jak již bylo zmíněno, Redstone 3 by se měl na našich zařízeních objevit koncem roku 2017. Jak je ale zvykem, bude tento build opět testován Insidery, kteří by se mohli dočkat již někdy v půlce příštího roku. Je zde také šance, že se s prvky projektu NEON seznámíme i v nadcházejícím updatu Redstone 2. Project NEON bude vyvíjen v delším časovém horizontu a zasáhne pravděpodobně i do Redstone 4 někdy v roce 2018.

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz