Naši věrní čtenáři nemohli přehlédnout informaci o tom, že jsme do redakce k recenzování zakoupili nejnovější náramek firmy Xiaomi. Tedy Xiaomi Mi Band 2. Náramek jsme zakoupili po úžasné zkušenosti s předchozí generací 1S, kterou jsme také recenzovali.

Bohužel s recenzí přicházíme až nyní. Důvodem pro neustálé odkládání byla aplikace Bind Mi Band, tedy aplikace přidružená náramkům Xiaomi, která nahrazuje chybějící oficiální aplikaci Mi Fit, ta je totiž dostupná pouze na platformě Android a iOS.


Aplikace? Brzy!

Aplikace měla být aktualizována již koncem července. Vzhledem k tomu, že je nový Band 2 mnohem složitější zařízení oproti předchozím generacím, vývoj aplikace a zejména grafického rozvržení se mírně protáhl. Minulý týden však vývojář oznámil, že je vše hotovo. Tento týden, a možná ještě ten příští, bude aplikaci již pouze testovat. To znamená, že tento týden bychom se aktualizace měli dočkat.


Pojďme se však podívat, jak se povedl nový náramek Xiaomi Mi Band 2:

Stále stejná pohádka

Náramek Mi Band 2 nijak nevybočuje z koncepce fitness náramků Xiaomi. Zachovává si stále stejný tvar a s malými změnami také vzhled. Nový náramek Xiaomi Mi Band se dočkal velice žádané funkce. Mnozí z vás totiž jistě ví, že velikým nedostatkem u předchozích generací byla absence displeje. V nové generaci displej nechybí. Sice je malý, ale v náramku je. Displej je asi to nejvýraznější vylepšení náramku. Pokud netoužíte u náramku po displeji a vystačíte si pouze se třemi diodami, zřejmě pro vás upgrade na novější model ztrácí smysl.

Zvětšení bylo nevyhnutelné

Displej a baterie si zajisté žádají své místo. To má za následek nárůst rozměrů. Celý modul byl zvětšen, a to do všech směrů. Na výšku má nyní náramek 40,3 mm, na šířku 10,5 mm a v pase také trochu přibral. Má ale stále krásných 15,7 mm. Těmto rozměrům musel být uzpůsoben také gumový pásek.

Ušitý na míru modulu

Gumový pásek je tedy nejen poupraven samotnému modulu, ale je vyroben zcela z jiného materiálu. Je pružnější a pogumovaný. Díky tomu je také lehčí. Lepší materiály mají za následek menší klouzání po ruce, pokud je ruka opocená či mokrá.

Zapínací knoflík dostál také mnoha změn. Má jiný vzhled, ale hlavně je zapuštěn zároveň s gumovou vrstvou a nijak nevystupuje. Nemůže se tedy nijak poškrábat.

Chyby jsou i zde

Co musíme na náramku Mi Band 2 kritizovat, je měřič srdečního tepu. Nelogicky v nové verzi vystupuje nad tělo modulu a je tedy docela obtížné si zvyknout, že vás tlačí do ruky. Je ale možné, že se jedná o záměr, dky kterému budou výsledky měření ještě o něco přesnější

Více se dozvíte z našeho videa!

Závěr

Celkově je Mi Band 2 určitě mnohem modernějším, elegantnějším a lepším zařízením, oproti starším generacím. Jeho koupi vřele doporučujeme těm, kteří se právě poohlíží po něčem, s čím zaujmou, ale zároveň je to nebude stát všechny úspory. Zkrátka mnoho muziky za málo peněz. Pokud však vlastníte náramek Mi Band 1S a nepotřebujete display, rozhodně není tolik důvodů, proč upgradovat na novější verzi.

Náramek můžete zakoupit za cenu 1600 Kč. K aktivaci prozatím potřebujete oficiální aplikaci, avšak již tento týden by měla dorazit aktualizace aplikace Bind Mi Band. O tom, co vše umí, vás budeme zajisté informovat.

A jak jste na tom vy s fitness příslušenstvím? Máte nějaké zařízení, uvažujete o jeho koupi, nebo jej nechcete vůbec?

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz