Zítra bychom se po dlouhém čekání měli dočkat zatím největšího updatu pro operační systém Windows 10. Počínaje 2. srpnem totiž začne Microsoft vypouštět do světa Anniversary update, který přichází po jednom roce existence nejnovějšího operačního systému z Redmondu. Update je určen jak pro notebooky a desktopy, tak i pro tablety, mobilní telefony, herní konzole Xbox a brzy i pro HoloLens.

Anniversary update přináší mnoho nového, a o tom nejdůležitějším jste se mohli dočíst v našem shrnutí. Jak již bylo zmíněno, datum vydání bylo sice stanoveno na 2. srpna, je však možné, že někteří z vás si budou muset počkat ještě o něco déle. Skutečné datum, kdy na vás přijde řada, je totiž ovlivněno hned několika faktory.

Vzhledem k tomu, že se jedná o celosvětové vypuštění updatu, není ani fyzicky možné, aby byla všechna zařízení updatována za jediný den. V některých případech se raději připravte i na několikadenní zpoždění. Jak tomu již bylo v minulosti, Redmondští budou update vypouštět postupně, což je koneckonců ku prospěchu věci, neboť se tak snad vyhneme některým problémům, a počet zařízení, která budou mít s updatem problémy, klesne na minimum.

Kdy už to bude

Na čem tedy bude záležet doba vašeho čekání? Jedním z faktorů bude typ užívaného zařízení, způsob jakým jste Windows 10 instalovali, a dále pak i kde na světě se zrovna nacházíte. Jako první se mohou na update těšit zařízení Surface spolu se zařízeními, která se s Windows 10 již prodávala. Poté přijdou na řadu všichni ostatní.

Kvůli očekávané velké zátěži Windows Update serverů učinil Microsoft potřebné kroky k tomu, aby nedošlo k přetížení. I tak ale budou muset servery v první několika dnech zvládnout obrovský nápor, a tak jsme zvědavi, zda se vše obejde bez větších potíží.

Pro nedočkavce

Pro ty z vás, kteří jsou již nedočkaví a chtějí Anniversary Update vyzkoušet co nejdříve, tu máme samozřejmě několik tipů. První z možností je přejít do programu Insider (alespoň na několik málo hodin), což vám umožní update stáhnout. Poslední build je totiž naprosto stejný s tím, kterého se 2. srpna dočká široká veřejnost. Není se tedy čeho bát, build by měl být stabilní. Pokud stříháte metr, ale Insider program se vám prozatím zdál pro váš primární počítač příliš riskantní, tahle možnost se vám bude líbit.

Další možností je pak použití nástroje Media Creation Tool, bohužel však prozatím není známo, kdy bude verze s Anniversary Updatem pro tento nástroj dostupná. I zde se očekává oproti Windows Update mírné zpoždění.

Kdo si počká…

Nejsnazší alternativou je pak samozřejmě na update vyčkat, těch pár dní to jistě přežijete. Na závěr tedy připomínáme, nepanikařte, pokud se Anniversary update neobjeví hned 2. srpna, je možné, že jste se ještě nedostali na řadu.

Na kterou novinku z Anniversary Updatu se těšíte nejvíce vy?

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

3 Komentáře Zapnuto "Kdo dostane Anniversary update jako první?"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
František Šafr
Host
Na Anniversary Update se moc těším. Můj ultrabook i Lumia 950 XL jsou připravené. Nejvíce se těším samozřejmě na ještě větší stabilitu a svižnost zařízení (slyšel jsem, že na Lumiích 950 to šlape náramně). Mám samozřejmě stále několik věcí, které mě na W10M trochu mrzí (absence her a aplikací nepočítám – to je věčné téma). Rád bych však vylepšil rychlé zaslání zpráv v Messengeru, Whatsappu atd přes horní lištu a z notifikačního centra (jako to jde u SMS zpráv) a rozhodně bych zvýšil počet notifikací na zamykací obrazovce. Těch pět položek je zkrátka málo (zvláště pro ty, kteří používají dual… Číst více »
Richard Bláha
Administrátor

Také bych hodně ocenil odpovídání v Messengeru přes notifikace. Mně teda poslední build na L950 neběží úplně nejlépe, ale je pravda, že poslední dny si to sedlo a už se to zlepšilo. Tak uvidíme 🙂

Pag3man
Host

Chtěl bych jen upozornit, že na xbox už nějakou dobu běží update, bohužel jsem stoupil do insider na xboxu… podle určitých stránek, kde bych tomu já věřil. A někde jsem četl že Microsoft vypl insider program a že se do něj nejde teď přihlásit právě kvůli stabilitě serveru… ale to nemám ověřeno… jinak se těším hlavně na mobilní windows… kde jsem více a jsou ty změny pro mě dost zásadní 🙂

wpDiscuz