Většina z vás si již pravděpodobně všimla, že s prodejem telefonů Lumia to v poslední době nevypadá příliš dobře. Na vině samozřejmě není hardware, ale spíše operační systém, který se netěší takové oblibě jako dříve, a malá míra propagace. Microsoft měl očividně se systémem velké plány, ty je však velice těžké plnit, když i dříve věrní uživatelé přechází (nebo uvažují o přechodu) ke konkurenci.

A jak že jdou tedy Lumie na odbyt?

Podle zprávy pro SEC klesly prodeje telefonů ve fiskálním roce 2016 o 4,2 miliardy dolarů (cca 56 %) oproti roku minulému. Prodáno tedy bylo 13,8 milionu mobilních telefonů Microsoft Lumia a 75,5 milionu ostatních telefonů. Ve zmiňovaném fiskálním roce 2015 byla čísla následující: 36,8 milionu mobilních telefonů Microsoft Lumia a 126,8 milionu ostatních telefonů.

Díky čtvrtletním zprávám fiskálního roku 2016 a výše zmíněné zprávě pro SEC si tedy můžeme poskládat, jak se prodeje telefonů Lumia vyvíjí. V prvním kvartále prodali Redmondští 5,8 milionu Lumií, ve druhém to bylo 4,5 milionu a ve třetím již pouze 2,3 milionu. Dle dostupných informací se tedy zdá, že poslední čtvrtletí dopadlo ještě hůře, a prodeje klesly až na 1,2 milionu prodaných zařízení Lumia.

Vzhledem k tomu, že Microsoft se již nechal slyšet, že mobilní Windows 10 prozatím tak trochu odsouvá na druhou kolej, můžeme očekávat další úpadek těchto čísel. To, zda se Microsoft pokusí vzkřísit komerční zařízení Lumia, je tedy ve hvězdách. Mnohem větší smysl nyní pravděpodobně dává zaměření na business sféru a mnohými dlouho očekávaný Surface Phone. Uvidíme, jak to celé dopadne.

A co myslíte vy, v čem tkví problém klesajících prodejů mobilních telefonů Lumia?

Zdroj 

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz