V neděli jsme psali, že společnost Microsoft vypustila do světa nový build 14.385 z větve Redstone, která má být součástí Anniversary update. Ten by měl přijít mezi uživatele na přelomu prázdnin.

Jelikož je build velmi povedený, nebylo nutné dále čekat a i my jsme instalovali build 10.0.14.385 na naši redakční, denně používanou, Lumii 1520.

Po dvou dnech používaní musíme říci, že se nám zdá větev Redstone v porovnání s aktuálně vypuštěnou o zhruba polovinu rychlejší. V systému se odehrály spíše úpravy jednotlivých částí. Ano, místy je vidět nějaká grafická změna, ale nic zásadního. Největší změny jsou patrné v notifikačním centru a také v nastavení. Cortana byla také trošku pozměněna.


Windows Store

Co určitě každý musí ocenit je nový Store. Ten se po několikaletém čekání dočkal také přehledu o posledních aktualizacích.

wp_ss_20160710_0058wp_ss_20160710_0059

Microsoft Edge

Do prohlížeče se opět navracejí funkce. Tak, jako dvojité poklepání do nových Lumia telefonů, i zde se navrátil swipe zleva, pro návrat na předchozí stránku. Tuto funkci zajisté chválíme.

wp_ss_20160710_0063

Zprávy

Jak jste se mohli dočíst, Microsoft se rozhodl po několika měsících odebrat propojení aplikace Zprávy pro telefony s PC. Namísto toho vytvoří propojení telefonu za pomoci aplikace Skype Universal. Na propojení se již pracuje.

Akční centrum

Nově je možné přesouvat jednotlivé položky. Notifikace jsou nyní větší a při odhození se za nimi již neobjevuje nevkusné šedé pozadí.

Capture001

wp_ss_20160710_0056wp_ss_20160710_0067

Nastavení

Bylo přesunuto několik položek pro lepší orientaci. Přidána položka v sekci Aktualizací – Windows Insider program.

wp_ss_20160710_0060

wp_ss_20160710_0062

Dlaždice

Nyní se uživatel, pokud mění velikost dlaždice, již nesetkává se strohou přeměnou, ale na každou dlaždici je nastaveno prolnutí, což působí velice elegantně.

Aplikace Fotky

Přibylo tlačítko pro Slideshow mód. Lze si tedy pustit fotografie přímo za sebou v pomalém sledu.

Skype Preview

Nový Skype je opravdu skvělý. Funguje rychle a plynule, a to jak na počítači, tak na telefonu.

Noví smajlíci

Jednotní smajlíci všude, tak lze nazvat provázání klávesnice napříč celým systémem i aplikacemi.

wp_ss_20160710_0065


Myslíme si, že první aktualizace přinese spoustu vylepšení, která zajisté spousta uživatelů ocení. Především propojení notifikačního centra a vylepšení Microsoft Edge. Myslíme si, že se dočkáme možná dočkáme ještě jednoho opravného buildu, který bude poté také oficiálně vypuštěn.

Co si myslíte vy?

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

2 Komentáře Zapnuto "Windows 10 Mobile Redstone větev – vše připraveno k vypuštění?"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Pepa
Host

Děkuji za shrnutí novinek v redstone větvi. Zrovna jsem se chtěl po nějakém takovém shrnutí a zkušenostech poohlídnout po internetu. Tak nějak totiž váhám, zda si ji mám instalovat na L950-ku. Po minulém update firmware si užívám, že na ní ofic.build funguje už bez problémů. Ale na druhou stranu, rád zkouším nové věci ☺. Takže to asi testnu…☺

wpDiscuz