Anniversary update se blíží, a je čas si trochu připomenout některé z novinek, kterých se po aktualizaci dočkáme. Dnes se podíváme na novinky, týkající se přehledu Task View, díky kterému můžete jednoduše přepínat mezi aplikacemi, případně virtuálními plochami.

A hlavně s těmi souvisí dvě novinky, které jistě ocení mnoho uživatelů. Většina Insiderů bude první funkci znát, ale druhá by měla být nová i pro ně.

Zobrazení okna na všech plochách

První novinkou je možnost připnout konkrétní okno (nebo všechna okna dané aplikace) tak, že se zobrazí na všech virtuálních plochách. To může být extrémně užitečné, pokud chcete mít neustálý přehled například o e-mailech, sociálních sítí nebo pokud jen potřebujete při práci s druhým okem sledovat nějaký seriál či film.

Nyní tak budete mít jistotu, že ať se přepnete na jakoukoli plochu, aplikaci budete mít vždy s sebou a nebudete muset v případně nutnosti hledat, na jaké ploše ji vlastně máte.

Gesto pro přepínání ploch

Druhá nová funkce nám chyběla už od samého začátku. A není to nic jiného než možnost přepínat mezi plochami pomocí gesta na touchpadu. Dosud to bylo možné pouze kombinací ctlr + Win + šipka doleva/doprava, nebo přes Task View.

gesturegif

Nyní stačí třemi prsty potáhnout doleva nebo doprava. Toto gesto bylo původně využíváno pro přepínání aplikací, ale zdá se, že nebylo příliš používáno. Tento krok velice chválíme, neboť jsme se na podobné gesto těšili už dlouho.

Oceníte podobné funkce? Nebo jdou virtuální plochy mimo vás a vystačíte si s jednou? Podělte se s námi v komentářích o vaše pracovní návyky.

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz