Vzpomínáte si na leden tohoto roku? V té době jsme vás informovali o zakoupení náramku Mi Band 1S a Mi Band, od firmy Xiaomi. Poté také následovala recenze s videem. Jelikož jsme stále v centru dění, hned 15. 6. 2016, kdy mimochodem startoval prodej nové verze náramku Mi Band 2, jsme si objednali tento nový model. Bohužel jsme nestihli první várku, a proto nám náramek dorazil až v druhé vlně. Byli jsme celkem na vážkách, zda vůbec čekat na doručení, jelikož jsme dostali několik termínů a bohužel se vždy něco pokazilo.

Nicméně obchod Xiaomi Mobile.cz nám nakonec náramek doručil. Ihned po rozbalení jsme nalezli omluvný dopis, a jako omluvu jsme dostali ještě malý dárek (záslepka 3,5mm jacku).

Chudé balení – bohatá výbava

Ihned po vyjmutí krabičky na mne opět jako v lednu zapůsobilo balení chudě, ale jak je známo, zdání může klamat. To se potvrdilo i tentokrát. Po otevření krabičky na mě vykoukl povrch náramku lesklý jako zrcadlo. Po přejetí se rozsvítil displej, vše bylo ale nastaveno špatně.

V balení nechybělo několik manuálů, mezi nimi i manuál v čínském jazyce. Ten ale bohužel neovládám, a proto jsem zvolil návod český. Nesmí také chybět nabíjecí kolébka, která je opět jiná, stejně tak jako pásek, i samotný modul.

Pásek se oproti předchozím variantám změnil, a to jak vzhledem, tak také svojí povrchovou úpravou. Nyní je příjemnější na omak a neklouže po ruce. Za což musíme samozřejmě výrobce pochválit. Zapínání je také řešeno lépe. Nevyčnívá z náramku a náramek se tedy nemůže sám od sebe rozepnout. Samotný modul se do pásku vkládá zespodu a v náramku drží velice dobře.

Aktivace – problém je na světě

Samozřejmě, jsou zde také problémy. Jak jistě víte, oficiální aplikace není dostupná pro platformu Windows  10 Mobile, a je nutné využít aplikace třetích stran. Jedna z nich nese název Bind Mi Band a prozatím není připravena na podporu nového náramku. Na vývoji se však pracuje a náš tým je v kontaktu s vývojářem.

This slideshow requires JavaScript.

S displejem si vystačím (prozatím)

Je pravda, že aplikace prozatím není dostupná, to však nemění nic na možnosti používat náramek samostatně. Při aktivaci přes oficiální aplikaci na iOS/Android jsme si navolili všechny možné funkce, které lze na displeji zobrazit.

Jsou to tyto:

  • Zobrazení času
  • Zobrazení ušlých kroků
  • Zobrazení ušlé vzdálenosti
  • Spálené kalorie
  • Srdeční tep (změří se sám po proklikání k ikoně na náramku, není zapotřebí mobilní telefon.)
  • Stav baterie

Nevýhody náramku:

  • Prozatím nemožnost nastavit si budík
  • Bez aplikace není možné sledovat svůj spánek
  • Zobrazení příchozích notifikací

Těchto funkcí bychom se samozřejmě měli dočkat s příchodem aplikace pro Windows 10 Mobile. Na Android a iOS je oficiální aplikace dostupná a funkční, zmíněné nevýhody tedy zatím omezují pouze uživatele platformy Windows.

Závěr:

Nový náramek Xiaomi Mi Band 2 je skvělé zařízení, které koupíte v obchodě Xiaomi Mobile.cz za cenu 1599 Kč. Získáte skvělé fitness zařízení, se kterým se nebudete bát vyrazit do společnosti. Funkcí nabízí také dostatek a ty co nyní nejsou, brzy přijdou. My náramek prozatím testujeme po stránce přesnosti měření, odolnosti a výdrže. Jakmile bude dostupná aplikace, započnou testy společně s aplikací.

Bude následovat také řádná videorecenze, proto určitě sledujte i náš YouTube kanál, ať vám neunikne.

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

2 Komentáře Zapnuto "Xiaomi Mi Band 2 – první dojmy po rozbalení"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Zdeněk
Host

Dobry den, jen dotaz … Na WP8.1 také aplikace není nebo tam je to v pohodě? Díky

wpDiscuz