Microsoft včera spolu s uvedením nového buildu pro Insidery oznámil, že plánuje vyřadit funkci zasílání SMS zpráv pomocí aplikace Zprávy z vašeho telefonu s Windows 10 Mobile, a jejich synchronizaci pomocí počítače s Windows 10, z letního Anniversary updatu. Tato funkce byla dostupná pro Insidery již od buildu 14316 (desktop) a 14327 (Mobile). Jak funkce Messaging Everywhere funguje, jsme psali zde.

Místo toho nám chce Microsoft přinést zdokonalení aplikace Skype, kam tuto funkci začlení. Jak píše Microsoft na svém blogu:

V rámci programu Windows Insider jsme testovali funkci Messaging Everywhere, která umožňuje přijímat a odesílat textové zprávy z Windows 10 Mobile přímo do, a také z, vašeho počítače s Windows 10. Zážitky a zkušenosti při testování této funkce byly výborné a Insideři si ji vychvalovali. Přesto věříme, že můžeme poskytnout ještě lepší zážitek prostřednictvím aplikace Skype. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli nezveřejňovat tuto funkci v rámci letního Anniversary updatu. Od buildu 14376 Insideři nebudou mít možnost zprávy ze svého počítače přijímat ani odesílat. Možnost odpovídat na textové zprávy na počítači pomocí Cortany zůstane nedotčena. Do budoucna budeme se Skype týmem pracovat na poskytnutí výborné funkce Messaging Everywhere v rámci aplikace Skype. Další podrobnosti o této funkci budeme sdílet v dalších měsících.

Odesílání zpráv pomocí Cortany se české verze Windows 10 netýká. Proto nás konec funkce Messaging Everywhere netěší. Byla to totiž funkce, kterou jsme hojně využívali. Posílat a přijímat zprávy bez nutnosti hledání telefonu bylo skvělé a čekali jsme tak spíše podporu a zdokonalování funkce, než její zrušení.

Microsoft se původně snažil začlenit Skype do aplikace Zprávy. Z tohoto vyjádření je ale zřejmé, že se Microsoft ubírá směrem opačným, a to začleněním SMS zpráv do aplikace Skype, což by mohlo být v budoucnu také zajímavé a doufáme, že nám to přinese ještě více zajímavých funkcí a vychytávek.

Jelikož máme několik týdnů před uvedením letního Anniversary updatu, očekáváme, že ještě budeme mít dvě oddělené aplikace – Zprávy a Skype. U nás v redakci budeme čekat na novinky, které nás v rámci Messaging Everywhere čekají, abychom vám je mohli sdělit jako první.

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

1 Komentář Zapnuto "Messaging Everywhere byl vyřazen z letního Anniversary updatu"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Milo
Host

Tak to je opravdu velká. Upřímně v tom stavu co to bylo, nebo snad ještě bych si to v pohodě dokázal představit ve stabilní verzi. Já samozřejmě chápu směr Microsoftu, jenže když nezpřístupní Cortanu pro všechny, země a to klidně jen v těch pár jazycích to je. Tak pro zbytek světa, jako jsme my to hodně škodí.

wpDiscuz