Dnes ráno jsme se zúčastnili představení nových produktů společnosti HP, které v nejbližších dnech či týdnech dorazí na český trh. Zařízení bylo mnoho, a tak zmíníme pouze ty nejzajímavější. Ty jsme si zároveň měli možnost krátce vyzkoušet a můžeme se tak podělit o naše dojmy.

HP Spectre 13

Pokud začneme segmentem notebooků a ultrabooků, rozhodně si největší pozornost zaslouží nový a velice prémiový HP Spectre 13. Jedná se o nejtenčí ultrabook na světě, se šířkou pouhých 10,4 mm. To ale nebylo důvodem pro ořezání konfigurace, a tak se u tohoto velice kompaktního a nezvykle lehkého modelu dočkáme například i procesoru Core i5, 8 GB RAM a 256 GB SSD. Tato konkrétní konfigurace pak přijde na 37 990 Kč s DPH.

My můžeme říci, že už je to dlouho, co nás nějaký ultrabook takto zaujal. Protože nový Spectre 13 je subjektivně opravdu krásný. Zlatá s černou mu velice sluší a zcela jistě se jím odlišíte od běžných plastových či hliníkových konstrukcí. Jedinou nevýhodou zlatého lesklého proužku je snad jen velká přílišná viditelnost otisků prstů. Dále jsme zvědavi, jak bude notebook zvládat uchladit například modely s procesory Core i7. Na recenzi bychom měli tento model dostat v průběhu července, a tak se můžete těšit již brzy na více informací.

HP Elite x3

Dalším velice zajímavým zařízením je chytrý telefon Elite x3, který byl v ČR představen vůbec poprvé. Jak asi mnoho z vás již ví, jedná se o novou vlajkovou loď možná celé Windows 10 Mobile platformy, neboť uvnitř něj najdete jen to nejlepší. Nový procesor Snapdragon 820, 4 GB RAM a až 64GB paměť. Také se bude pravděpodobně jednat o jeden z prvních modelů s mobilními Windows, který bude podporovat přihlašování přes čtečku otisku prstu. Zároveň také potěší odolnost vůči vodě a prachu.

HP s tímto modelem míří hlavně na korporátní sféru a tomu odpovídá i příslušenství. Kromě dokovací stanice bude HP k telefonu nabízet také tzv. Mobile Extender, což je vlastně malý notebook osazený vlastní baterií a matným Full HD displejem. Telefon lze přes bluetooth připojit, a díky funkci Continuum můžete na cestách pracovat například na tomto “notebooku”, přičemž veškerý výpočetní výkon poskytuje právě Elite x3.

Při zkoušení na tomto Mobile Extenderu bohužel nefungoval touchpad a klávesnice, ale jelikož se jednalo o předprodukční kousky, které se na českou centrálu HP dostaly teprve dnes, je pochopitelné, že vše ještě nemusí fungovat. Jinak nás ale telefon potěšil. Zpracování je špičkové, nikde nic nevrzalo, vše bylo velice bytelné. Pogumovaný povrch je příjemný na dotek a kovový proužek na spodku obsahující reproduktor přidává na prémiovosti telefonu. QHD displeji s uhlopříčkou necelých 6 palců nelze také nic vytknout s tím, že pro někoho už může být opravdu nepříjemné velký.

Obecně jsme velice zvědavi, jaký bude mít HP s tímto modelem úspěch. Dle nás přesně (podobně jako Acer se svým Jade Primo) vystihuje strategii a směr Microsoftu s tím, že v budoucnu budeme mít u sebe mobilní počítač, který půjde jak doma, tak v kanceláři rozšířit pomocí nabízeného příslušenství. Zařízení by mělo být podle našich informací dostupné asi někdy ke konci srpna, a tak jsme moc zvědavi, jak na nás zapůsobí, až jej dostaneme na delší dobu.

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

2 Komentáře Zapnuto "HP Elite x3 poprvé v ČR! Jaké jsou naše dojmy?"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Medvid
Host

Vypadá parádně. Doufám, že bude k mání i v ČR. A jsem zvědav na cenu.

wpDiscuz