Redmondský softwarový gigant dnes oznámil úspěšnou dohodu na odkoupení sociální sítě LinkedIn. Očekává se, že by akvizice LinkedInu v hodnotě 26,2 miliardy dolarů měla proběhnout do konce kalendářního roku. Podle vyjádření Microsoftu by si měl ale LinkedIn zachovat svou vlastní značku a nezávislost. Ve vedení zůstane nadále současný CEO Jeff Weiner, a bude se zodpovídat přímo CEO Microsoftu, Satyu Nadellovi.

Sociální síť LinkedIn, která je v současné době největší profesní sociální sítí na světě, se těší velké přízni zhruba 400 milionů uživatelů (meziroční nárůst 19 %). Sám Satya Nadella je také aktivním uživatelem a podle jeho slov by toto spojení mělo být přínosem pro obě strany.

Tým LinkedIn se rozrůstá ve fantastický podnik, který spojuje profesionály po celém světě. Společně můžeme růst LinkedInu urychlit, stejně tak jako i růst Microsoft Office 365 a Dynamics, a pomoci tak každému člověku a organizaci na světě.

Microsoft se tak tímto krokem opět oddává business sféře, která je společnosti tak vlastní a na kterou se pravděpodobně nadále bude zaměřovat. Pro připomenutí, mezi poslední akvizice Microsoftu patří například Mojang (tvůrci Minecraftu) nebo také Skype, odkoupený v roce 2011. Za Mojang zaplatili Redmondští 2,5 miliardy dolarů, za Skype to pak bylo 8,5 miliardy. Akvizice LinkedInu je tedy zdaleka nejdražší za poslední dobu. Před nedávnem se sice spekulovalo o nákupu komunikátoru Slack, k této dohodě však nedošlo.

Zdá se, že partnerství by ale mohlo být přínosem pro obě společnosti, zda tomu tak opravdu bude, ukáže až čas.

Zdroj (1)(2)(3)

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz