S příchodem moderních technologií pro ověřování identity uživatele PC vyvstává jedna důležitá otázka: Vyplatí se kvůli absenci biometrických senzorů vyměňovat celý počítač? Stejnou otázku si pravděpodobně položil i japonský výrobce MouseComputer, který letos na konferenci Computex přišel s velice pěknými PC doplňky.

MouseComputer představil hned dvě novinky v podobě infračervené USB kamery a velmi malé USB čtečky otisků prstů. Podívejme se na video kolegů z Windows Central, kteří měli možnost se na příslušenství krátce podívat.

Tento (doufejme levný) update, by měl již brzy dorazit na trh a umožnit tak uživatelům využívat Windows Hello na počítačích, kde biometrické senzory chybí.

Cena bohužel prozatím není známa, takže stále můžeme doufat, že bude alespoň trochu příznivá. Rozhodně se však jedná o užitečné příslušenství, které ocení hlavně příznivci odemykání zařízení pomocí otisku prstu nebo snímku duhovky. Identifikace pomocí biometrických senzorů je dnes nejen velice v kurzu, ale hlavně je o mnoho snazší, něž běžně používaná hesla.

Co na tyto doplňky říkáte vy?

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz