Microsoft buduje asistenta, který by měl být velice schopnou konkurencí pro Google, který nedávno ohlásil práci na podobném projektu.

Microsoft tento projekt prozatím nazývá „Bing Concierge Bot“. Ten by měl být dostupný pro mnoho aplikací na celé platformě Windows.


Oficiální prohlášení ze stránek společnosti:

Oddělení Bing buduje inteligentního asistenta, který komunikuje s uživatelem skrze komunikační aplikace (Skype, Messenger, WhatsApp a další). Asistent má především za úkol pomoci uživateli s plněním různých úkolů. Reaguje téměř okamžitě, a to v jazyce, ve kterém mluví uživatel (zprvu pravděpodobně jen v angličtině), shromažďuje informace a jakmile je připraven, automaticky vykoná všechny kroky nutné k dokončení úkolu. Nejlépe to pochopíte na příkladu: Pokud asistentovi řeknete „Chci si rezervovat místo v italské restauraci.“ on odpoví „A pro kolik lidí by měla rezervace být?“. Jakmile si s vámi takhle vymění několik otázek a odpovědí, sám zarezervuje místo v požadované restauraci.

Microsoft má již několik fungujících botů, kteří jsou dostupní v rámci Bot framework Microsoft. Dají se použít v aplikacích Bing.
Co na to říkáte? Nám se nápad líbí, a jsme si téměř jisti, že bude asistent vázán na Cortanu.
Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz