Většina z nás se již jistě těší na letní Anniversary Update. Měl by totiž přinést velké množství novinek a vylepšení. Podle kolegů z Neowin to však není vše, co nás čeká. Microsoft má totiž údajně v plánu menší úpravu nabídky Start.

Zcela jistě jste si v nabídce Start všimli několika promo aplikací, které zde operační systém Windows 10 ve výchozím nastavení zobrazuje. Prozatím bylo těchto aplikací pět, Redmondští však plánují toto číslo zdvojnásobit. Zvýšení počtu těchto doporučených aplikací pak bude na úkor “statických” aplikací, jejich počet klesne ze 17 na 12.

Nabídka Start

Doporučené aplikace v nabídce Start sice vypadají jako běžné předinstalované aplikace, většinou jsou to však pouze odkazy do Storu, které vás navedou k jejich stažení. Naleznete ale i skutečně předinstalované aplikace, ke kterým se řadí například Candy Crush nebo Microsoft Solitare Collection.

capture3

Ač tato zpráva o úpravě nabídky Start příliš nepotěší, všechny zmíněné aplikace (nebo odkazy na aplikace) mohou být bez problému odinstalovány, nebo odepnuty ze Startu. Přidělá vám to sice práci navíc, není to však nic, čeho by se nedalo zbavit. Doufejme, že se operační systém Windows 10 nestane v budoucnu jednou velkou reklamní plochou. To by se nám rozhodně nelíbilo.

Co na to říkáte vy, jsou pro vás nabízené aplikace užitečné?

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz