Dnes tu máme po delší době návod, který by některým z vás mohl určitě pomoci, neboť jsem sám tuto situaci řešil během víkendu. Mluvím o problému, kdy vám visí aktualizace ve Windows Update s tím, že u všech je stav „Čekající na stažení“, ale nic dalšího se nestane. Pokud vás také trápí tento problém, zkuste rozhodně následující postup. Minimálně jednou fungoval.

Nejdříve spusťte Příkazový řádek jako správce. Následně proveďte tyto příkazy:

net stop wuauserv
net stop bits

Těmito příkazy vypnete služby, které obstarávají chod Windows Udpate. Poté přejděte do adresáře: C:\Windows\SoftwareDistribution. Vše, co v něm najdete, smažte. Po tomto úkonu doporučujeme restartovat počítač.

Po opětovném spuštění by se měly dříve vypnuté služby samy zapnout, ale pokud ne, proveďte téměř stejné příkazy jako v prvním případě, jen nahraďte slovíčko „stop“ za „start“.

net start wuauserv
net start bits

Nyní už jen přejděte do Windows Update, zkontrolujte aktualizace a nainstalujte 🙂

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

3 Komentáře Zapnuto "Jak vyřešit zaseklé aktualizace ve Windows Update?"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
JozeF
Host

Děkuji, ale já mám jiný problém. Vzhledem na zamrzání PC po instalaci nového buildu řady redstone (asi 14328) jsem se vrátil k předcházejícímu a zakázal přijímat updaty v rámci Insider programu. Teď bych chtěl nainstalovat nejnovější build z této řady, ale když nastavím, že chci spustit Insider program, vypíše mi, že musí opravit zabezpečení a následně je nabídnut restart. Po restartu se však nic neděje, znovu je potřeba spustit buildy Insider, znovu restartovat a tak dokola a nic.
Poradíte mi něco, prosím?

Aneta
Host

a můžu se zeptat jak vyřešit zaseklé aktualizace pokud mi to hlásí chybu? probíhá normálně stahování, instalace, pak to najednou hodí, že 2 aktualizace nebyly nainstalovány..v nápovědě jsem se nic nedočetla, už nevím co s tím..

wpDiscuz