Nové video pocházející z programu Microsoft Research ukazuje technologii 3D touch, která je podobná té, jenž byla zřejmě implementována i do nikdy nevydaného modelu McLaren. O tom, jak tato technologie fungovala u tohoto modelu, jsme informovali už v dřívějším článku, kde se můžete podívat i na video. Na dnešním videu jsou zobrazené podobné funkce, papírově nazvané Pre-touch sensing for Mobile Interaction.

Nové výzkumy využívají možnosti telefonu zjistit, jak je telefon držen a kde přesně se nacházejí prsty. Díky tomu jsou schopné adaptovat uživatelské rozhraní.

Podle zdrojů nemá nový výzkum v Microsoft Research nic společného s tím, který probíhal pro model McLaren. Ten byl tehdy ještě v režii Nokie. To, co také vidíme na videu níže, je o hodně pokročilejší, než bylo pro McLaren zamýšleno. Ostatně, podívejte se sami.

Připomeňme, že v rámci Microsoft Research se pracuje na hodně zajímavých věcech. Naposledy jsme přinesli informace o možné Holoportaci, která vypadá naprosto famózně a podle nás představuje budoucnost v komunikaci na dálku. Na videu níže se ale můžete podívat i na starší projekt z roku 2007, který demonstroval podobné ovládání telefonu jen s pomocí senzorů. Technologie je o to zajímavější, že byla testována a vyvíjena na telefonu Casio PDA, na kterém běželo Windows CE.

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz