Velice zajímavou funkcí, které se většina uživatelů Windows 10 dočká během letošního léta, je Messaging Everywhere. Tato novinka, umožňující posílat zprávy z vašeho telefonu s Windows 10 Mobile pomocí počítače s Windows 10, je již v testování. Vyzkoušet si ji mohou účastníci programu Insider, kteří nainstalovali nejnovější build 14316 (desktop) a 14327 (Mobile).

Nejdříve se pojďme podívat, jak si funkci správně nastavit:

  1. Jako první se ujistěte, že jste na PC i na telefonu přihlášeni pod stejným Microsoft účtem
  2. Na vašem mobilním telefonu otevřte Zprávy a klikněte na tři tečky v pravém spodním rohu
  3. Zvolte možnost Nastavení, ve kterém spusťte Posílat zprávy na všechna moje Windows zařízenímessaging-everywhere-windows-10-mobile
  4. Dále spusťte aplikaci Zprávy na vašem PC a opět klikněte na tři tečky
  5. Stejně jako na mobilním telefonu zvolte Nastavení a poté možnost pro odesílání zpráv z daného PC. Nakonec nezapomeňte vybrat, z kterého telefonu mají být zprávy odesílánymessaging-everywhere-scn-settings

A je hotovo. Nastavení je poměrně jednoduché, a tato funkce se může rozhodně hodit. Je sice pravdou, že v současné době se již SMS zprávy tolik nepoužívají, a jsou nahrazovány jinými službami, i tak má ale funkce své výhody. Pokud jste totiž u svého počítače a obdržíte SMS zprávu, z PC na ni dokážete odepsat rozhodně rychleji a ani nemusíte pro váš mobilní telefon chodit.

Ať už jste Insider, který funkci právě testuje, nebo uživatel, který se na ni prozatím pouze těší, určitě budeme rádi za vaše názory na Messaging Everywhere. Jak se vám tato novinka líbí? Je pro vás použitelná, nebo spíše zbytečná?

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

5 Komentáře Zapnuto "Jak vyzkoušet Messaging Everywhere"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Lusitania
Host

Pro mě by byla opravdu použitelná, protože kolikrát sedím v pokoji, pracuji na PC a nemám po ruce telefon když mi přijde SMS. Tuto funkci sháním už velice dlouho, ale zatím jsem nic takového nenašel. Jen ještě jeden zádrhel, potřeboval bych to zprovoznit na WP 8.1.

Richard Bláha
Administrátor

Tak to se bohužel obáváme, že funkce Messaging Everywhere na WP dostupná nebude.

Petr
Host

Když odešlu sms z mobilu tak se ta zpráva neukáže v historii zprav v PC. Když ale odešlu z počítače tak v telefonu v historii zprav je. Je to tak jen u mě nebo to zatím nefunguje na 100%. Děkuji ✌

Richard Bláha
Administrátor

Ani po delší době? V druhém případě, který zmiňujete, to tak být musí, protože zpráva se z PC přesynchronizuje do telefonu a až z něj se tak odesílá. V prvním případě, kdy se zpráva odešle přímo z telefonu, nebylo se synchronizací možná počítáno.

Petr
Host

Ani po delší době se SMS odeslana z mobilu nezobrazi v PC. I tak jsem spokojeny.

wpDiscuz