Tato čísla byla nalezena v dokumentu, který Microsoft zaslal americkému úřadu pro bezpečnost a výměnu dat. Kromě toho Microsoft prodal 15,7 milionu ostatních telefonů, tedy patrně těch hloupých. Před rokem byl přitom počet prodaných Lumií 8,6 milionu.

Meziročně se tak jedná o další velký propad, nicméně vezmeme-li v potaz to, že na nové telefony s Windows 10 Mobile nebyla globálně žádná masivní marketingová kampaň, není to úplně hrozné číslo. Také se jedná o jediného výrobce, takže věříme, že toto číslo už by příliš klesat nemělo a spolu s podílem Windows 10 Mobile začne pomalu růst s tím, jak bude prodáváno více a více modelů od různých výrobců, kteří se rozhodli Windows 10 Mobile zkusit. Sami netrpělivě očekáváme příchod Acer Jade Primo či HP Elite x3. Máte vy nějaký z nových modelů řady Lumia, nebo vám bohatě stačí ten, který jste kupovali ještě s Windows Phone?

Vlastníte jeden z nových modelů prodávaných již s Windows 10 Mobile?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

2 Komentáře Zapnuto "Microsoft ve třetím kvartálu fiskálního roku 2016 prodal 2,3 milionu Lumií"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
ajemgut
Host
Bohužel se tomu nedá divit. Portfolio telefonů je velice omezený – chybí telefony střední třídy. A když přičteme počáteční značnou nespolehlivost win 10 i na top modelech (950\xl), nekonkurenceschopnost nižší třídy (550, 650) – pokud někdo kouká na poměr cena\výkon tak mu vyjdou líp tel. S droidem – a nulová reklama, tak se z toho stává neprodejné zboží. Sám sem majitelem 950 Xl a až do poslední aktualizace můžu říct můžu říct, že mě telefon (za 19.000!!!)neuvěřitelně vytáčel: 1)samovolný restarty 2)nefunkční BT 3)zamrzání v zamčeném stavu – nutno vyndat baterii! 4)extrémně rychlé vybíjení baterie 5)zaseknutí gps (většinou po více než… Číst více »
wpDiscuz