Tvůrci populárního přehrávače VLC se nechali slyšet, že se již brzy dočkáme veřejné beta verze univerzální aplikace pro Windows 10 Mobile. Přijít by měla již v průběhu příštího týdne, přičemž oficiální vydání je v plánu na květen. Zdá se však, že aplikace bude určena pouze pro verze systému z větve Redstone. Treshold 2 tedy pravděpodobně podporován nebude. 

vlc-windows-10-album

Zatímco k mobilní verzi se VIP uživatelé dostanou možná již tento týden, desktopová verze vstoupí do uzavřené bety začátkem května. Veřejně pak bude dostupná koncem května. Ani Xbox One nepřijde zkrátka, a VLC pro tuto herní konzoli je již také ve výrobě. Hráči se jí dočkají během léta, až Microsoft updatuje svou konzoli, aby byla schopna spustit aplikace ze Storu. Pro nedočkavce je tu však ještě jedna možnost. Ti, co se příští týden dostanou k veřejné betě, si mohou stáhnout kód, a vyzkoušet aplikaci ve vývojářském módu Xboxu.

VLC aplikace pro Windows 10 IOT se prý také připravuje, datum vydání prozatím ale není znám. Podobně je na tom i aplikace pro Microsoft HoloLens, kterou vývojáři začnou tvořit, jakmile budou mít dostupný hardware pro testování.

U současných verzí aplikace pro Windows Phone 8.1, Windows 8.1 a Windows RT se ještě dočkáme v květnu poslední aktualizace, pak podpora končí. Jaký přehrávač  nejraději používáte vy?

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz