Jednou z blížících se novinek, které můžeme očekávat v letním Anniversary Updatu, je podpora video formátu WebM pro webový prohlížeč Microsoft Edge. Za vývojem zmíněného formátu, spolu s VP9 video kodekem a Opus audio kodekem, stojí jeden z největších konkurentů Microsoftu, společnost Google.

VP9 je účinným open-source video kodekem, který byl vyvinut jakou součást projektu WebM od Googlu. Tým stojící za projektem VP9 a WebM se nedávno připojil k snažení Alliance for Open Media, kde se očekává, že jejich práce na VP9 značně přispěje k nové generaci open-source, royalty-free video kodekům. Opus byl vyvinut nadací Xiph tak, aby podporoval pásmově efektivní přenos řeči/ RTC aplikací, stejně jako přehrávání médií ve vysoké kvalitě – to vše v jednom kodeku. Opus je primárně audio kodekem spojeným s VP9 ve specifikaci WebM. Podporu těchto formátů přidáváme kvůli zjednodušení tvorby interoperabilních webových stránek, a abychom poskytli alternativní formát pro kompresi 4K video obsahu.

Jak již bylo zmíněno výše, všichni uživatelé se těchto novinek dočkají v průběhu letošního léta, v buildech Insider se již ale podpora WebM, VP9 a Opus nachází. Nedávno jsme se v jednom článku zmínili, že Microsoft nabádá vývojáře, aby upustili od technologie Flash, neboť podle Redmondského giganta existují efektivnější techniky, jak dosáhnout stejných výsledků. Zdá se tedy, že to Microsoft se změnami myslí vážně a začínají na nich pracovat právě teď.

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz