Podle posledních informací pracuje Microsoft ve spolupráci s University of Applied Sciences Upper Austria na flexibilním obalu pro mobilní telefony, který má překvapivě mnoho možných použití. Projekt nese název FlexCase, a jedná se o obal, který má nejen chránit mobilní telefon před poškozením, ale má být také rozšířením displeje.

Ploška obalu reaguje nejen na dotyk prstů, ale může také zobrazovat další informace, díky technologii elektronického inkoustu, který dnes známe především z elektronických čteček. Při použití obalu jako ovládacího panelu, můžete využít hned několik možností příkazů. Dotyk (i více prstů), tažení, nebo také tak trochu nezvyklé ovládání ohybem. Pro lepší představu zmíněných prvků se podívejte na krátkou videoukázku.

Prozatím je FlexCase pouze výzkumným projektem, který bude prezentován na květnové konferenci Computer-Human Interaction (interakce mezi člověkem a počítačem pozn. red.). Nakonec by se ale tato technologie mohla dostat do našich rukou jako obal, a být tak užitečná jako samotné zařízení, na kterém bude.

FlexCase je sice prozatím v plenkách, a kdo ví, zda vůbec spatří světlo světa v této formě. Rozhodně se ale jedná o zajímavou novou technologii, která by jednou mohla být základem pro ovládání ohebných telefonů. Co myslíte vy?

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz