Microsoft včera do světa vypustil nový build pro mobilní Fast Ring v Insider programu a novinek spolu s ním dorazilo opravdu hodně. Stejně dlouhý seznam oprav pak najdete v článku ze včera. Nyní už se pojďme podívat, co všechno nám  build nabízí nového.

 • Velkých změn se dočkalo Akční centrum, kde už se nezobrazují ikony aplikace u každé notifikace zvlášť, ale vždy jen na začátku skupiny notifikací od jedné aplikace. Navíc jsou notifikace mnohem bohatší na obsah a mohou obsahovat hlavní velký obrázek, aby dostatečně vynikly.

Akční centrum

 • Kromě toho můžete nově nastavit prioritu jednotlivých aplikací a podle toho se vám budou řadit notifikace. Možnosti jsou tři: normální, vysoká a top. Také si můžete nastavit, kolik notifikací od jedné aplikace se má zobrazit. Nastavené jsou tři, ale lze to změnit. Pokud jich bude víc, můžete si je nechat zobrazit rozklepnutím šipky.

Nastavení Windows 10 Mobile

 • Dočkali jsme se také možnosti úprav položek Akčního centra, o kterém jsme psali již v samotném článku. Můžete tak přidávat, odebírat či přemisťovat jednotlivé položky.
 • Novinek se dočkalo také nastavení, které nyní každé sekci přiřadilo ikonku. Ta bude vidět, pokud se rozhodnete danou sekci či položku v nastavení připnout na hlavní obrazovku. Vlastní stránky se dočkala i úprava navigačního panelu, kterou najdete v Nastavení > Přizpůsobení > Navigační panel.
 • Stejně tak se přesunulo i nastavení Glance Screen, které nově najdete jako samotnou položku v sekci Přizpůsobení. Také již není potřeba pro jeho aktualizování přes Store.
 • Stejně jako na PC minulý týden, i zde jsme se dočkali sjednoceného nastavení pro všechna nastavení související s baterií. To obsahuje aktualizované detailnější pohledy na využívání baterie a umožňuje nastavovat běh na pozadí jednotlivých aplikací rovnou z tohoto přehledu, aniž byste museli proklikávat na další stránku.
 • V aktualizovaném Windows Update můžete nastavit, kdy jste přes den aktivní a updaty následně v tyto hodiny probíhat nebudou.
 • V tomto buildu přibyly i nové emotikony, přičemž byla sekce emotikon mírně přeorganizována. Jsou nyní uspořádány následovně: oblíbené, smajlíci a zvířata, lidé, oslavy a objekty, jídlo a květiny, doprava a místa, symboly, ASCII emotikony.
 • V Microsoft Edge doznal vylepšení systém kopírovat/vložit. Ikonka pro vložení se bude při psaní zobrazovat nad klávesnicí a pokud nyní kliknete na nějaké slovo na stránce, ikonka pro zkopírování se objeví ihned. Také se budou nově uzavírat záložky, které byly otevřeny po kliknutí na odkaz v nějaké aplikaci. Poté, co stránku prohlídnete a vrátíte se zpět do aplikace, dojde k uzavření záložky.
 • Telefony schopné funkce Continuum nově podporují většinu USB Ethernetových adaptérů. Pokud jej připojíte k vaší Lumii 950 nebo Lumii 950 XL přes Microsoft Display Dock, budete připojeni přes kabel.
 • Další novinka, o které jsme spekulovali již v průběhu minulého týdne, byla ikonka pro fotoaparát na zamykací obrazovce. Ta se skutečně v novém buildu objevila a nahrazuje tlačítko zpět.
 • Další velkou novinkou je ovládání přehrávání hudby rovnou ze zamykací obrazovky. Tlačítka pro ovládání jsou nově přímo na obrazovce, což velmi urychlí a usnadní celkové ovládání.
 • Brzy se můžete těšit na preview Messaging Everywhere, což bude funkce umožňující odepsat či přečíst zprávu z vašeho počítače.

Tak co na to říkáte? Novinek je opravdu, ale opravdu spousta, a jsme opravdu nadšeni. Co vy? Už máte nainstalováno a pokud ano, jaké jsou vaše dojmy?

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz