O chystaném Anniversary Updatu jste již určitě slyšeli. Padlo i několik slov o chystaných novinkách, prozatím však nebylo jisté, kdy se jich přesně dočkáme, a jaké další zajímavosti ještě přijdou. Microsoft však nyní odhalil Windows 10 roadmap, což je v podstatě souhrn toho, co Redmondští s Windows 10 zamýšlí, co se již testuje, nebo co bylo zrušeno.

Mezi novinkami se mají objevit například vylepšení pro Windows Defender nebo Microsoft Passport. V plánu jsou nové autentifikační metody, díky kterým by se mohl uživatel přihlásit do počítače pomocí svého telefonu s operačním systémem Windows nebo Android, případně pak pomocí Microsoft Band 2.

S nejnovějším updatem má dále přijít podpora pro externí dotykové displeje, které by nově měly spolupracovat s funkcí Continuum, stejně jako například NexDock. Roadmap také zmiňuje již dříve avizované propojení prohlížeče Edge a Centra Akcí, ve kterém by se měly po updatu zobrazovat notifikace ze zmíněného prohlížeče. A nezapomeňme také na Windows Ink, jehož ukázka na konferenci Build 2016 dokázala, že se jedná opravdu o velice zajímavou funkci.

Ačkoliv Microsoft tvrdí, že zmíněný plán (roadmap) je určen pro business uživatele, myslíme si, že je velice pravděpodobné, že většina z nových funkcí se dostane i k běžným zákazníkům. Nebo v to alespoň doufáme.

Původně se zdálo, že Anniversary Update by mohl být vydán v již v červnu, nyní to však vypadá, že se ho dočkáme o měsíc později, tedy v červenci. Nic samozřejmě stále není jisté, a všichni víme, jak je to u Microsoftu v poslední době s plněním slibů. Doufáme však, že Redmondští minimálně splní to, že update přijde v létě. Čekání se nám tentokrát ale jistě vyplatí.

Zdroj (1)(2)

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz