I pokud jste majiteli Lumie 950 nebo Lumie 950 XL, které podporují Microsoftem hodně zmiňovanou funkci Continuum, hádáme, že ji nyní stejně nebudete používat tak hojně, jak by si Microsoft přál. Psali jsme o tom už v naší recenzi, a zmíníme to znovu. A sice že nápad je to dobrý, ale zatím ne příliš použitelný, z velké části hlavně kvůli nedostatku aplikací, které by Continuum podporovaly. Ale je snad pouze otázkou času, než se tato situace zlepší, neboť Microsoft nyní dělá vše proto, aby přitáhl velké množství vývojářů i na platformu Windows.

Nyní se objevily informace, které napovídají, na čem Microsoft v rámci Continuum pracuje a čeho bychom se tak měli v budoucnu dočkat.

  • Podpora dotykových obrazovek: Pokud telefon připojíte k dotykovému monitoru, budete jej moci ovládat i přes dotyk právě na tomto monitoru.
  • Podpora příslušenství vypadající jako laptop: O této funkci už nějakou dobu víme, neboť zařízení NexDock bude jeho ukázkou v praxi. Pro ty, co o něm dosud neslyšeli, jedná se o zařízení, které vypadá jako notebook, jen bez OS nebo procesoru. Vše pohání telefon a vy pouze využíváte klávesnici, monitor či porty.
  • Zobrazení na PC: Místo toho, abyste mohli zobrazovat mobilní systém pouze na jinak nepřipojeném monitoru jako dosud, budete moci připojit telefon k monitoru, který je již připojen k PC s Windows 10.
  • PC to PC casting: Budete moci jednoduše streamovat svoji desktopovou obrazovku na obrazovku jiného počítače.
  • Ovládání na dálku IoT zařízení: S jakýmkoliv Windows 10 PC, tabletem nebo telefonem si budete moci zobrazit informace ze senzorů IoT zařízení, které bude taktéž poháněno Windows 10. Navíc budete moci informace nejen pasivně zobrazovat, ale i tato zařízení ovládat a nastavovat je.

Takže jak vidíte sami, novinek se na nás chystá spousta a pokud bude Microsoft pokračovat, tak věříme, že Continuum bude v budoucnu neocenitelným pomocníkem, který opravdu možná jednou dokáže vaším telefonem nahradit počítač.

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz