Dokovací stanice k mobilnímu telefonu, která vypadá jako notebook? O příslušenství jménem NexDock, které je navrženo speciálně pro funkci Continuum, jsme již před nějakým časem psali. Několik z vás se na Facebooku vyjádřilo, že o něco takového zájem nemají. Jak se ale zdá, tento nápad si našel své příznivce a chystá se do výroby.

Tvůrcům se totiž podařilo v kampani na Indiegogo vybrat cílovou částku 300 tisíc dolarů, a NexDock se tedy brzy začne vyrábět. Tým stojící za NexDockem neskrýval svou radost, a po překročení požadované částky napsal:

S velikou radostí oznamujeme, že jsme dnes ráno překročili cíl 300 tisíc dolarů a máme tedy 100 % financí. NexDock je již oficiálně schválený. Děkujeme, že jste našimi prvními sponzory, a že nám důvěřujete. Jsme neuvěřitelně nadšeni z toho, že jste součástí NexDock týmu.

Nexdock

NexDock sice není pro každého, je to však jistě  zajímavé příslušenství. Za 99 dolarů, což je zhruba 2 350 Kč, přináší možnost pracovat s vaším mobilem tak, jako by to byl notebook. Nejedná se však pouze o obrazovku s klávesnicí, NexDock totiž disponuje i 10 000 mAh baterií, a vzhledem k tomu, že všechen výkon vychází z telefonu, baterie napájí pouze displej a Bluetooth. Tyto komponenty budou mít ale velice malou spotřebu, výdrž na baterii by tedy měla být velice slušná.

Stojí tedy zazvážení?

Jednoznačná odpověď bohužel neexistuje. Za takto nízkou cenu samozřejmě nemůžete očekávat plnohodnotný notebook. Pokud však chcete využívat funkci Continuum, jistě bude tato volba levnější než Display Dock s monitorem. Vzhledem k tomu, že ale tvůrci chtěli přilákat i vlastníky tabletů nebo miniaturních počítačů jako je Raspberry Pi, NexDock bohužel nedisponuje portem USB-C, což je trochu škoda.

Každopádně kvůli nízké ceně nemůžeme být příliš kritičtí. Za minimální náklady dostanete klávesnici o standardní velikosti, velkou baterii a ucházející displej. Pokud tedy vlastníte mobilní telefon schopný funkce Continuum, a hledáte levnou variantu, díky které byste tuto funkci využili, mohl by být NexDock právě pro vás.

My doufáme, že tvůrci budou s vývojem pokračovat, a třeba se v budoucnu dočkáme ještě zajímavější verze, minimálně již s USB-C. Co na to říkáte vy? Přesvědčí vás nižší cena, nebo raději počkáte na nějakou vylepšenou verzi?

Zdroj (1)(2)

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz