O tom, že se Redmondští v poslední době snaží dát do vylepšení jejich webového prohlížeče opravdu hodně úsilí, již není sporu. Microsoft Edge tedy čekají samá zajímavá vylepšení, jako jsou například doplňky, lepší propojení s Centrem Akcí kvůli notifikacím, a nově také kontrola nad flashovým obsahem webových stránek.

Poslední zmíněná novinka by měla posloužit hlavně ke zvýšení výkonu prohlížeče tím, že bude automaticky pozastavovat flashový obsah. Toho je v současné době na stránkách až příliš, a je tím negativně ovlivněn jak výkon, tak výdrž baterie. Zmíněné vylepšení je již přítomno v nejnovějším buildu 14316, a Insideři tak mají možnost ho vyzkoušet. Ke všem ostatním uživatelům se pak dostane v rámci Anniversary Updatu během tohoto léta.

Microsoft sdělil:

Periferní obsah, jako jsou animace a reklamy postavené na Flashi, bude zobrazen v pozastaveném stavu, pokud uživatel výslovně neklikne na obsah, aby jej přehrál. To významně sníží spotřebu energie a zlepší výkon, při současném zachování věrnosti stránky. Flash obsah, jako jsou videa nebo hry, které jsou pro stránky nutné, se pozastavovat nebude.

Redmondští se domnívají, že existují pokročilejší techniky, jak dosáhnout na webových stránkách stejných výsledků i bez použít technologie Flash. Současně také programátory nabádá, aby od Flashe upustili. V budoucnu by měl Microsoft přidat další vylepšení, která dají uživateli nad obsahem ve Flashi větší kontrolu. V plánu je totiž prohlížeč Edge úplně zbavit prostředí Flash.

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz