Nejnovější mobilní operační systém od Microsoftu zažil poměrně nepříjemný začátek své existence (tedy alespoň na starších Lumiích), kdy se polovina uživatelů bohužel dozvěděla, že jejich zařízení se ”desítek” vůbec nedočká. Dnes se však budeme soustředit hlavně na ty, kteří měli to ”štěstí” a jejich mobilní telefon Lumia se upgradu dočkal.

Od vypuštění Windows 10 Mobile již uplynulo několik týdnů a některé z vás možná napadlo, zda bude možné se případně vrátit k operačnímu systému Windows Phone 8.1. Ať už jsou vaše důvody jakékoliv (a že bychom jich jistě pár našli), důležité je, že návrat opravdu možný je. Pokud tedy nejste s Windows 10 Mobile prozatím spokojeni, nebo jste OS vyzkoušeli, a bohužel na vašem zařízení nepracuje tak, jak má, tato zpráva vás jistě potěší.

V případě, že se dostanete do potíží s mobilními Windows, vždy je tu nástroj Windows Device Recovery Tool, který je určen pro obnovu vašeho zařízení. Hodně se diskutovalo o tom, zda budou obrazy pro obnovu v tomto nástroji také updatovány na Windows 10 Mobile. Ukázalo se, že nikoliv.

@zayn_brandon @neil_hedley @windowsinsider @GabeAul Neplánujeme to. Zařízením, která měla původně 8.1, budou obrazy pro obnovu ponechány.

— Jason (@NorthFaceHiker) 4. duben 2016

Microsoft měl sice původně v plánu obrazy updatovat později, prozatím však zůstávají dostupné ty, pro verzi 8.1. Je sice překvapující, že Redmondští tuto možnost ponechávají, zvláště pak když se podíváme, jak moc tlačí uživatele počítačů do desktopové verze Windows 10. Nicméně je dobré, že nám tato možnost zůstává, a nespokojení uživatelé mají možnost volby.

Jak funguje Windows 10 Mobile na vašem zařízení? Našel by se u vás důvod k návratu na Windows Phone 8.1?

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz