Členové Fast ringu programu Insider pro PC si již několik málo okamžiků mohou stáhnout nový build s označením 14316. Tato verze je jednou z největších vůbec a obsahuje poměrně dost novinek. O většině z nich jste mohli slyšet vývojářské konferenci Build 2016, a běžní uživatelé se těchto novinek dočkají v Anniversary Updatu.

Gabriel Aul řekl:

V dnešním buildu máme pro Insidery ještě více novinek, které chceme, aby vyzkoušeli. Další nové věci, jako například Windows Ink, budou následovat. Takže tento build vyzkoušejte, a dejte nám vědět, co si o něm myslíte.

A co je v dnešním buildu nového?

 • Cortana napříč zařízeními: Ode dneška budeme postupně uvolňovat nové funkce pro Insidery, které vás udrží v dokonalé synchronizaci napříč všemi zařízeními, kde používáte Cortanu, abyste zůstali ve spojení po celý den. V dnešním buildu, vypouštíme funkce, jejichž seznam je níže. Pokud jste Insider, který nemá telefon s Windows, budou tyto funkce pracovat také se zařízeními Android, budete ale potřebovat Cortanu ve verzi 1.5 nebo vyšší.
 • Spusťte nativní Bash na Ubuntu v systému Windows: V této verzi si můžete nativně spustit Bash v systému Windows tak, jak bylo avizováno minulý týden na vývojářské konferenci Build 2016. K tomu je třeba nejprve zapnout režim pro vývojáře přes Nastavení → Aktualizace a zabezpečení → Pro vývojáře. Pak vyhledejte „Funkce systému Windows“ a zvolte „Zapnout nebo vypnout funkce systému Windows“ a povolte podsystém Windows pro Linux (Beta). Chcete-li Bash nainstalovat, otevřete příkazový řádek a zadejte „bash“.

Zmiňovná vylepšení Cortany:

Upozornění na nízký stav baterie: Cortana vás bude nyní informovat o nízkém stavu baterie v mobilních zařízeních. Pokud je například baterie telefonu vybitá, na vašem počítači vyskočí upozornění, takže můžete telefon okamžitě nabít před příští schůzí.

Najdi můj telefon / Prozvoň můj telefon: Všichni občas ztratíme přehled o našem telefonu, nyní však můžete říci Cortaně, aby váš telefon našla pomocí nové funkce pro vyhledání telefonu, a to bez ohledu na typ zařízení. Tato funkce umožní uživatelům najít svůj telefon ze svého PC, pomocí geo-lokace, nebo tím, že Cortana telefon prozvoní.

Sdílejte mapové navádění napříč zařízeními: Lidé dnes vynakládají hodně úsilí, aby ručně propojili zařízení – posílají si odkazy emailem aby si je mohli otevřít na jiném zařízení, nebo musí proces opakovat, aby si našli trasu, kterou právě vyhledávali na svém PC. Dnes jsme se rozhodli strhnout jednu z těchto bariér tím, že umožníme přístup k navigačním údajům napříč různými zařízeními přes Cortanu. Řekněte Cortaně „najdi trasu do <místo>“ na počítači, a ona pošle tutéž trasu do telefonu.

Snazší nastavení Cortany na vašem zařízení: Pokud je u vás Cortana podporována a máte potíže s jejím spuštěním, bude automaticky v případě potřeby stažen jazyk řeči, aby vám Cortana fungovala.

A další novinky:

 • Vyzkoušejte aplikaci Skype UWP Preview: Můžete si vyzkoušet aplikaci Skype UWP Preview, která byla oznámena před pár týdny na blogu Skype. Aplikace Skype UWP Preview již obsahuje mnoho základních funkcí Skypu s tím, že další vlastnosti a funkce přijdou v příštích několika verzích. Nejdříve uvolňujeme tuto aplikaci pouze pro PC, v budoucích buildech ji však zpřístupníme i pro verzi Mobile.
 • Zlepšení Centra Akcí: Přidali jsme možnost nastavit, které notifikace aplikací jsou pro vás v Centru Akcí důležitější. Na vašem zařízení můžete spravovat nastavení notifikací pro jednotlivé aplikace následovně: Nastavení → Systém → Upozornění a akce. Stačí kliknout, nebo klepnout na konkrétní aplikaci, a upravit nastavení notifikací. Nastavení notifikací můžete upravit do tří stupňů priorit: Normální, Vysoká, Priorita. Navíc můžete nastavit, kolik aplikací bude zobrazeno každou aplikací. Prozatím je výchozím nastavením 3 notifikace na aplikaci. Pokud má aplikace notifikací více, stačí kliknout a podívat se na ostatní. Toto bylo od Insiderů požadováno nejvíce.
 • Aktualizace emotikon: Chtěli jsme se podělit o nějaké cool výtvory našeho designerského týmu, které můžete v této verzi vidět. Aktualizujeme celou sadu emotikon na bázi fontů v systému Windows 10, které se ztotožní s Microsoft Design Language s výrazným vizuálním stylem, stejně jako standardem Unicode. Tyto nové emotikony jsou navrženy tak, aby byly detailní, expresivní a hravé. Při větší velikosti plně využívají každý pixel a dvoupixelový obrys umožňuje emotikonám objevit se na jakémkoliv barevném pozadí bez ztráty věrnosti. Naše nové emotikony také podporují změnu tónu pleti, napříč širokou škálou možností.Windows 10 tmavý mód
 • Vylepšení doznaly možnosti Přizpůsobení: Předně bylo přidáno přepínání mezi černým a světlým módem, které najdete v Nastavení -> Přizpůsobení -> Barvy. Po přepnutí do černé se přebarví aplikace jako například Nastavení, Store, Budíky a hodiny, Kalkulačka a mnoho dalších univerzálních aplikací, které umožňují nastavit barvu podle barvy systému.
 • Do přizpůsobení barev přibyla také možnost si nastavit barvu, která se bude zobrazovat v horní liště aplikací.
 • Čeká vás zcela nový zážitek z přístupu k počítači: Pomocí nové aplikace Connect, můžete přenést Continuum zážitek z telefonu do PC bez potřeby docku nebo Miracast adaptéru. Kromě toho je také umožněno jiným počítačům, které umožňují Miracast, vysílat na jiná PC bez nutnosti docku nebo Miracast adaptéru. Aplikace bude hlásit o možnosti připojit telefon přes USB kabel, ale jedná se o bug, neboť aplikace funguje pouze bezdrátově. Je třeba zmínit, že aplikace je v začátcích a dalších funkcích pracujeme.
 • Vylepšení virtuálních ploch: Nově lze připnout okno tak, že bude dostupné na každé ploše. Stačí v Task View kliknout pravým tlačítkem myši na okno aplikace a vybrat „Zobrazit na všech plochách“.
 • Až se bude instalovat nový update, všimněte si nové grafiky, která ukazuje průběh aktualizace.
 • Záložka nastavení „Spořič baterie“ byla přejmenována na pouhé „Baterie“, neboť v Microsoftu věří, že tak bude pro uživatele jasnější, kde najde všechna nastavení související s baterií. Vylepšen byl také samotný spořič baterie. Lze například nastavovat procesy na pozadí dané aplikace nově bez toho, aby se muselo přecházet na další stránku. A také přibyla možnost „Spravováno Windows“. Ta přináší změnu v tom, že pokud dojde k zapnutí Spořiče baterie, tak nedojde k zastavení běhu aplikací, které to mají nastavené vámi, ale i těch, které systém vyhodnotí tak, že způsobují na pozadí přílišné vybíjení baterie a nebyly delší dobu používány.
 • Lze nyní nastavit, kdy jste na počítači nejvíce aktivní. Windows Update následně nebude v tomto úseku automaticky instalovat nové aktualizace.
 • Vylepšení se dočkaly i komentáře ve Feedback Hubu. Komentovat lze nyní přímo v aplikaci k jednotlivým zpětným vazbám.
 • Brzy příchozí Messaging Everywhere Preview: Brzy v Microsoftu povolí preview nové funkce „Messaging Everywhere“, díky které budete moci přijímat a odesílat zprávy z vašeho telefonu přímo na počítači. Více informací bude, jakmile se bude blížit spuštění této funkce.

 

Zdroj

 

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

1 Komentář Zapnuto "Windows 10 build 14316 pro PC je ve Fast ringu! Novinek je spoustu"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Honza
Host

Nevíte na kdy se plánuje build pro slow ring jak u PC tak telefonu? Poslední buildy mi krapek obě zařízení zhoršily.

wpDiscuz