Společnost HP včera představila několik nových zařízení, z nichž jedno opravdu vybočuje snad ve všech ohledech. Jedná se o notebook HP Spectre, jenž se chlubí konstrukcí tenkou pouhých 10,4 mm a hmotností 1,1 kg i díky tomu, že spodní část notebooku je tvořena z karbonových vláken. Aby mohl být tak tenký, obsahuje tři USB-C porty, které slouží jak pro napájení, tak výměnu dat. Při nabíjení tak můžete konektor zapojit do kteréhokoliv portu.

„HP Spectre je nejtenčí notebook na světě, a na rozdíl od většiny ostatních supertenkých počítačů na trhu nedělá kompromisy u výkonu nebo funkcí,” říká Erika Lindauerová, ředitelka společnosti HP Inc. pro Česko a Slovensko. „Počínaje nádherným displejem bez okrajů, přes procesory Intel® Core™ i až po zvuk od Bang & Olufsen a sexy tenký design nastavují konstruktéři v HP tímto zařízením zcela nový standard.

Mohlo by se zdát, že při takto tenkém těle museli konstruktéři udělat nějaké kompromisy ve výbavě, jako tomu bylo například u 12″ MacBooku od Applu, který se podle zkušeností uživatelů zasekával a obecně na tom výkonově nebyl moc dobře. O jednom USB-C portu ani nemluvě.

HP na to šlo jinak. Notebook je poháněn procesory Intel Core i5 či i7, kterým sekunduje 512 GB PCIe SSD úložiště a 8 GB RAM. Ze zmíněných tří USB portů typu C, dva podporují rozhraní Thunderbolt pro ultrarychlé datové toky. Displej o velikosti 13″ má pak Full HD rozlišení a výdrž tohoto zařízení má být až 9 a půl hodiny.

HP tak opět dokazuje, že se poslední dobou věnuje tvorbě opravdu zajímavých zařízení, která stojí za zvážení. Pokud by vás zajímala cena, tak tu pro náš trh dosud neznáme, ale v USA je počáteční cena stanovena na 1169 dolarů, tedy necelých 30 000 Kč. Je tak jasné, že notebook se řadí do vyšší třídy, což je ovšem podle jeho vlastností očekávané. Oficiální české stránky lze pak nalézt na tomto odkazu.

Zdroj: Tisková zpráva HP Inc.

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz