Konferenci Build 2016, která byla plná novinek a zajímavostí hlavně pro vývojáře, máme sotva za sebou, a již tu máme další porci novinek z Microsoft Edge Web Summitu. Na této události Microsoft prezentoval některá vylepšení, která nás čekají ve webovém prohlížeči Edge ve Windows 10. Těch bychom se měli pravděpodobně dočkat již v Anniversary Updatu, který je naplánován na letošní léto.

Vývojáři budou mít nově možnost přidat webové notifikace, které se následně objeví v Centru Akcí. Lze tedy předpokládat, že pokud bude například přihlášeni ve webovém rozhraní Facebooku, notifikace o nové zprávě se dostane až na plochu do Centra Akcí. To může být poměrně užitečné. A pokud by vás neustálé notifikace již otravovaly, bude možné tyto notifikace, podle nedávných zpráv o vylepšeních v Centru Akcí, i vypnout nebo ztišit.

edge-web-notifications

Na prezentaci jsme se také dozvěděli, že v hlavní záložce prohlížeče Edge bude uživateli umožněno upravovat a pohybovat tlačítky pro nejnavštěvovanější stránky. Kliknutím pravého tlačítka myši na URL odkaz stránky pak bude možné uložit odkaz na stránku pro pozdější prohlížení ve čtecím módu.

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz