Jak to již bývá zvykem, velké společnosti se rády chlubí svými úspěchy, a to především ve formě obrovských čísel. Výjimkou nejsou ani Redmondští, kteří se na Microsoft Edge Web Summitu pochlubili, že jejich nejnovější webový prohlížeč používá již více než 150 milionů zařízení.

microsoft-edge

To je poměrně slušné číslo, vzhledem k tomu, že byl Edge poprvé představen jako součást operačního systému Windows 10, který v současné době používá zhruba 270 milionů uživatelů. Berme však také v potaz to, že Edge mohou využívat i uživatelé mobilních telefonů s Windows 10 Mobile a také uživatelé herní konzole Xbox One.

Microsoft však volí trochu kritičtější taktiku pro sledování úspěchů prohlížeče Edge. Namísto aby se chlubil pouhým počtem stažení, sleduje raději používání prohlížeče v každém měsíci. To je sice trochu neobvyklé, za to je to mnohem objektivnější statistika.

Další pozitivní zprávou je, že podle statistické společnosti Net Applications, se v únoru uživatelé připojovali k internetu pomocí Microsoft Edge zhruba dvakrát více, než tomu bylo v lednu. Navíc podle StatCounter si Edge vede lépe, než si vedl Google Chrome, když bychom porovnávali prvních 7 měsíců od spuštění prohlížečů.

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz