Uživatelé Windows 10, kteří pečlivě sledovali vývojářskou konferenci Build 2016 jistě ví, že během léta je čeká velice zajímavá aktualizace, která ponese název Anniversary Update. Vliv by měla mít především na vizuální podobu, neboť nás čekají změny v Centru Akcí, notifikacích a také živých dlaždicích.

Centrum Akcí

O Centru akcí jsme se již v našich článcích (1,2) sice zmínili, ještě jednou si však připomeneme, co nás čeká. Tentokrát si nejedná o spekulace, ale o informace přímo od Microsoftu z konference Build. Centrum Akcí dostane jak hezčí vzhled, tak i větší přehlednost a možnost osobního nastavení. Větší grafická propracovanost by měla vést k líbivému vzhledu, sekce by pak měly posloužit k vyšší přehlednosti.

Nové notifikační centrum pro Windows 10

Jedna z částí bude také vyhrazena pro synchronizovaný telefon s mobilními Windows. Zde by se měly v budoucnu zobrazit jak zprávy o stavu telefonu (baterie, režim atd.), ale i samotné notifikace z telefonu.

Centrum by tedy mělo být po všech stránkách vylepšeno, a navíc by mělo nabídnout i možnost volby, jaké notifikace se mají zobrazovat, případně budete moci třídit aplikace (z hlediska notifikací) do skupin. Práce s Centrem by tak měla být o mnoho příjemnější.

Notifikace

Notifikace jdou samozřejmě ruku v ruce s Centrem Akcí, a tak platí vše, co je zmíněno výše. Za vyzdvihnutí však stojí obrázek, na kterém si můžete všimnout, že notifikace budou nově zobrazeny ve formě ikon aplikací, ke kterým bude připojena číslice s počtem promeškaných upozornění. Možná si říkáte, že je to nepatrný detail, mnoho uživatelů to však potěší. Další zajímavostí bude možnost vypnout notifikace, případně si upravit nastavení pro jednotlivé aplikace.

Notifikace - Anniversary update

Nové řešení se zdá být rozhodně lepší a přehlednější, než nevzhledný dlouhý seznam promeškaných notifikací, ve kterém se nedá vyznat, a je tedy celkem k ničemu. Na závěr je nutné ještě dodat, že změny se nebudou týkat pouze desktopu, ale i mobilních ”desítek”. Vylepšení Centra Akcí a notifikací tedy dorazí i na mobilní telefony. My se tedy na změny rozhodně těšíme. Co vy?

Zdroj (1)(2)(3)(4)

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz