Jsou to již dva roky, kdy byla osobní asistentka Cortana pro Windows Phone 8.1 představena na vývojářské konferenci Build 2014. Úkol Cortany nebyl snadný, neboť její dva konkurenti Siri a Google Now byl nějakou dobu v provozu. Microsoft svou virtuální asistentku prezentoval nejvíce jako osobní pomocnici, která se nejen učí, co vás zajímá, ale dokonce sleduje vše, co se ve vašem digitálním světě děje.

Nechali jsme se inspirovat populární postavou ze hry Halo, která sloužila jako skvělá umělá inteligence a osobní digitální asistentka Master Chiefovi… proto jsme ji nazvali Cortana.

– Joe Belfiore, viceprezident pro Windows Phone, Build 2014

A jak že vlastně Cortana vznikala? Microsoft se prý zaměřil na živé osobní asistentky, aby se od nich dozvěděl, jak sledují zájmy a priority svých šéfů, a zaznamenávají si je do zápisníku. A tak vznikl zápisník Cortany. Podívejme se na velice intenzivní video, kterým byla Cortana poprvé představena.

A jak se digitální asistentka od Microsoftu za ty dva roky vyvinula?  To vám za tým Cortana poví Marcus Ash.

Cortana se toho naučila opravdu hodně. To co nás však zajímá nejvíce, tedy čeština, prozatím mezi její přednosti nepatří. Doufejme, že tento nedostatek bude odstraněn co nejdříve, a ke světovým jazykům se přidají i nějaké další. Pokud má být totiž osobní asistentka užitečná, musí samozřejmě hovořit vaším jazykem.

A kdo z vás si Cortanu vyzkoušel alespoň v angličtině? Jak jste byli s asistentkou spokojeni?

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz