Vzhledem k tomu, že jsme již dlouho neslyšeli nic o tom, jak si vede Windows 10 na poli operačních systémů, byli jsme velice zvědavi, kdy se dozvíme nějaké novinky. Stalo se tak minulý týden na konferenci Build, kde se Microsoft zmínil, že jejich nejnovější operační systém již běží na 270 milionech zařízení. To se zdá jako poměrně pěkné číslo, musíme však přiznat, že jsme čekali o trochu více.

Windows 10 si však drží stálý trend růstu, který byl navíc potvrzen společností Net Applications. Jejich zpráva totiž říká, že ”desítky” se již pyšní více než 14% podílem mezi operačními systémy. Toto číslo staví Windows 10 na pěknou druhou příčku, na které nahradil již nepodporovaný Windows XP. Žebříčku stále vévodí Windows 7, což je nejpopulárnější OS s téměř 52 %.

Podíl operačních systémů za únor a březen:

Březen Únor
Windows 7 51,89 % 52,34 %
Windows 10 14,15 % 12,82 %
Windows XP 10, 90 % 11,24 %
Windows 8.1 9,56 % 9,83 %

Windows 10 se tedy těší poměrně velké přízni, a pomalu, ale jistě, jeho podíl stoupá na úkor starších verzí. Cíl miliardy zařízení do dvou až tří let se prozatím zdá být reálný, pokud se však Microsoft spokojí s delší variantou. Nechme se překvapit, jak to nakonec dopadne.

A jak je na tom váš počítač? Máte již Windows 10, nebo se držíte některé ze starších verzí?

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

1 Komentář Zapnuto "Windows 10 navyšuje svůj podíl mezi operačními systémy"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Thomas
Host

Vyzkoušel na desktopu nechal desítky, na ntb jsou desítky. Ty hnusný bílý okna vs aero. Díky nechci. Kdyby vzhled oken vypadal stejně jako AMD Settings, bylo by to o něčem jiném. V současné době je to nekonzistentní. Ta kalkulačka je slušnej hnus a taky bych osobně uvítal širší tlačítko pro desktop.

wpDiscuz