Ačkoliv jsme se na vývojářské konferenci Build dozvěděli, že Windows 10 Mobile teď chvíli nebude tím hlavním, čím se bude Microsoft zabývat, i tak se nám ale dostalo alespoň menší ukázky toho, co nás v budoucnu čeká.

Redmondští se pochlubili s několika novinkami pro funkci Continuum, které si můžete prohlédnout na přiloženém videu. Mezi novinky patří například podpora her pro Windows 10 UWP (Universal Windows Platform). Pomocí Docku můžete navíc ke svému telefonu připojit i ovladač od Xboxu a zahrát si hru tak, jako byste hráli na své konzoli.

Díky funkci Continuum můžete svůj mobilní telefon připojit i ke stanici NexDock, která svým vzhledem připomíná klasický notebook. Jedná se však o prázdnou schránku, která opět slouží k rozšíření možností a pohodlí při používání vašeho mobilního telefonu jako počítače. Kolegové z WindowsCentral již měli možnost NexDock vyzkoušet, a tak se můžeme podívat, jak vypadá v akci.

Zda bude NexDock populární, nebo zda bude vlastně vůbec užitečný, to je prozatím diskutabilní. Někteří z vás si jistě řeknou, na co mít prázdnou schránku vypadající jako ultrabook, když s sebou můžete mít plnohodnotný ultrabook, který bude mnohem výkonnější a telefon k němu také připojit půjde. Nicméně se jedná o zajímavé příslušenství, hodnocení již necháme na vás.

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz