Jak jistě víte, Microsoft má v plánu vypustit tzv. Anniversary Update pro Windows 10 někdy v průběhu letošního léta. Nyní však žádá Insidery, aby vyjádřili svůj názor k některým změnám, které Redmondští chtějí vyzkoušet v rozhraní ”All Apps” startovní nabídky a startovní obrazovky.

U nabídky Start, která se většinou používá u desktopů, nalezneme jen menší změnu, a to v pozici tlačítek pro Vypnutí a Nastavení. Ta se přesunula ze spodní částí na bok, aby tak vytvořila prostor pro posunovací seznam nejčastěji používaných aplikací. Zbývající část menu pak zůstává stejná.

Nabídka Start - Původní

Nabídka Start – Původní

Nabídka Start - Nová

Nabídka Start – Nová

Dotykové obrazovky a tablety se ale možná dočkají mnohem větších změn. Původní seznam aplikací z levé části obrazovky by se rozprostřel na celý displej, kde by byl opět v abecedním pořadí. Své místo by zde našly i nejčastěji používané aplikace, a to konkrétně v horní části menu.

Obrazova Start - Původní

Obrazova Start – Původní

Obrazova Start - Nová

Obrazova Start – Nová

Jak bylo zmíněno výše, Microsoft žádá Insidery o jejich názor na tyto koncepty, a proto byl připraven krátký dotazník, díky kterému bude pravděpodobně rozhodnuto. Jak se vám nápady líbí?

Zdroj (1)(2)

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz