Na samotné úvodní přednášce konference Build jsme se toho včera moc o Windows 10 Mobile nedozvěděli. Bylo ukázáno spíše spoustu novinek v rámci Windows 10 jako celku, z nichž můžeme zmínit například brzký příchod nových univerzálních aplikací pro Facebook, Instagram či Messenger. Zahraniční kolegové po přednášce vyzpovídali Terryho Myersona, který je vedoucím oddělení Windows a Zařízení. Ten tvrdí, že přestože práce Microsoftu na mobilních Windows budou samozřejmě pokračovat, nebude to střed zájmu, alespoň pro nějakou dobu.

Jsme plně zavázáni té 4″ obrazovce a na to, abychom se na ní zaměřili, bude ještě čas. Nyní je součástí rodiny, ale není pro nás tím hlavním v oblasti, které se chceme věnovat, abychom mohli vytvořit větší zájem vývojářů pro příští rok.

V duchu růstu Windows 10 pak Myerson přiznal to, že v mobilním segmentu není jejich situace úplně nejlepší:

Pokud chcete dosáhnout velkého množství mobilních zákazníků, Windows Phone není ta cesta, jak toho dosáhnout. Jestli chcete dosáhnout mnoho zákazníků Windows, potom je největší počet zařízení mezi 9″ a 30″. Pokud chcete dělat něco nového a zajímavého, Xbox a HoloLens jsou těmi produkty, o kterých se bavíme.

Na závěr dodal, že bychom se na mobilních telefonech přeci jen měli dočkat pár zajímavých novinek, jen si možná budeme muset chvíli počkat:

Pro telefony budeme mít pár zajímavých novinek, ale ač jsou telefony tento rok důležitou součástí naší produktové rodiny, nejsou tím nejdůležitějším.

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz