Březen byl konečně měsícem, kdy jsme se po dlouhém čekání dočkali vypuštění operačního systému Windows 10 Mobile pro zařízení, která doposud běžela na Windows Phone 8.1. Byl v tom však menší háček. Microsoft se totiž rozhodl některá zařízení vypustit, a podle statistik od AdDuplex tak přišla zkrátka zhruba polovina telefonů s Windows Phone.

U některých telefonů byl update ještě opožděn kvůli operátorům, a co se týká telefonů jiných značek s WP 8.1, tam je budoucnost nejistá. U některých se očekávalo, že výrobci update ještě dodají později. Jedním z takových zařízení bylo například HTC One M8 s Windows. Situace okolo modelu M8 se nyní vyjasňuje, bohužel ve špatném slova smyslu.

Jeden z uživatelů HTC One M8 si na sociální síti Twitter totiž stěžoval, že jeho telefon byl při updatu vynechán a dostalo se mu zajímavé odpovědi od oficiální zákaznické podpory @HTCHelp. Ta tvrdí, že rozhodnutí vynechat tento dříve špičkový telefon přišlo ze strany Microsoftu.

@Crowevil666 Microsoft se rozhodl nezařadit HTC One M8 k obdržení updatu na Windows 10

@HTCHelp 27. březen 2016

Vzhledem k tomu, že tweet doposud nebyl odstraněn, můžeme předpokládat, že se jedná o pravdivé tvrzení ze strany HTC. Pak ale musíme zapochybovat nad rozhodnutím, které z Redmondu přišlo. Je pravdou, že u Lumií, které update neobdržely, byla Microsoftem použita dvě vysvětlení. Na jedné straně mohl být příčinnou slabší hardware, a na straně druhé pak příliš mnoho problémů s laděním Windows 10 Mobile na konkrétním zařízení, které pak mohlo být nestabilní.

Z první skupiny můžeme HTC One M8 vyřadit rovnou, neboť Snapdragon 801 a 2 GB RAM rozhodně nepovažujeme za slabou výbavu. Ve své době byl model M8 totiž jedním z nejvýkonnějších zařízení na trhu. Musíme tedy předpokládat, že vysvětlení Microsoft by směřovalo spíše druhým směrem. Nebo jde u HTC o něco úplně jiného? Redmondští se k situaci prozatím nevyjádřili, a kdo ví, zda se tak vůbec stane.

Najde se tu nějaký Insider, který své M8 operační systém Windows 10 Mobile vyzkoušel? Opravdu měl tento telefon s nejnovějšími Windows takový problém?

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

1 Komentář Zapnuto "Proč HTC One M8 nedostane Windows 10 Mobile?"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Karel
Host

Pokud náhodou nechťely aby bylo neco podobného jako jejuck vlajkovky

wpDiscuz