Nedávno jsme přinesli zprávu o tom, že Centrum Akcí dostane brzy nový a užitečnější vzhled ikony na liště. Microsoft však tato vylepšení nepovažuje za dostatečná, a ačkoliv jsme se domnívali, že výraznějších změn v designu se dočkáme až později, již teď se šušká o kompletně přepracovaném uživatelském rozhraní.

Zdroje kolegů z WinBeta totiž tvrdí, že současné statické zobrazení informací má nahradit mnohem atraktivnější uživatelské rozhraní na bázi karet.centrum akcí - uživatelské rozhraní

Ve zprávě konkrétně stojí:

Cílem je to, aby více míst systému sdílelo společný soubor společných akcí, které mohou být přístupné více než jedním způsobem. Cortana bude častěji komunikovat s Centrem Akcí a naopak, a bude nabízet personalizované karty s obsahem, což znamená, že už nikdy nepropásnete schůzku nebo notifikaci. Zdroje také tvrdí, že si Microsoft pohrává s myšlenkou filtrů v Centru Akcí, což by dalo uživateli například možnost volby mezi notifikacemi filtrovanými podle náhledů. To by umožnilo, aby byly notifikace uskupeny podle určitých typů aplikací, a tím usnadnily organizaci notifikací, které chcete vidět.

Prozatím není jisté, kdy se těchto změn ve Windows 10 dočkáme. Vzhledem k tomu, že Microsoft na uživatelském rozhraní očividně ještě pracuje, nebude to pravděpodobně dříve než v updatu Redstone. Ten má koneckonců přinést zásadní změny systému, do kterých by se nové uživatelské rozhraní Centra Akcí a Cortany dalo jistě počítat.

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz