Pokud nepatříte mezi běžné uživatele Linuxu, ale občas vás situace donutí, často je řešením instalace pomocí virtualizace. Případně existují programy, díky kterým si na Windows můžete pustit Linuxovou konzoli. Nyní to ale vypadá, že brzy tyto kroky nebudou potřeba.

Podle serveru ZDNet, spolupracuje Microsoft se společností Canonical, která stojí za populární distribucí Ubuntu. Tu by tato spolupráce měla dostat na Windows 10, ne však jako virtuální systém, ale přímo jako integraci do systému.

Microsoft a Canonical nebudou, podle zdrojů, integrovat Linux do Windows. Místo toho poběží Ubuntu primárně na základech nativních Windows knihoven.

Navíc se také podle vyjádření neočekává, že by integrace obsahovala grafické prostředí samotného Ubuntu,bude spíše obsahovat jen konzoli:

Také se zdá nepravděpodobné, že bychom se dočkali rozhraní Unity, které na Ubuntu normálně běží. Místo toho bude snaha zaměřena na konzoli a další nástroje, jako make, gawk nebo grep.

Důvodem pro to je fakt, že Microsoft cílí na vývojáře a ne na desktopové uživatele.

Co na tuto integraci říkáte vy? Nám to přijde jako skvělý nápad a těšíme se, až se dozvíme více informací. Těch bychom se měli dočkat pravděpodobně již dnes, v rámci přednášky na vývojářské konferenci Build 2016.

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz