O tom, že s updatem Redstone přijde mnoho vylepšení a mezi nimi i novinky ve funkci Continuum, jsme váš již informovali. Funkci Continuum jsme však zmiňovali i v trochu jiném spojení, než byste možná čekali. Jednalo se totiž o lepší propojení mobilní a desktopové platformy Windows 10.

Podle nových informací to však vypadá, že Microsoft pracuje na něčem ještě o trochu sofistikovanějším, než jsme si doposud mysleli. Continuum má být totiž vylepšeno o něco, co bude velice věrně připomínat ”Handoff” z OS X, což je funkce šikovné synchronizace od společnosti Apple.

Vše by tedy mělo fungovat velice podobně. To znamená, že pokud například rozepíšete Wordový dokument na počítači, a najednou si uvědomíte, že musíte od počítače odejít, dokument již na vás bude čekat na mobilu. Zde pak budete moci ”pokračovat, kde jste skončili”. Pokud o této funkci nebudete vědět, Cortana vás na ni samozřejmě upozorní, a dá vám vědět, že můžete v psaní pokračovat. Pro uživatele, kteří jsou neustále ve spěchu, je toto neocenitelnou pomůckou. Zákazníci Applu si ji oblíbili, a Microsoft to dobře ví. Právě proto budou chtít Redmondští vytvořit svou vlastní verzi pro uživatele Windows.

Funkce by navíc měla fungovat i u dalších aplikací, jako jsou například mapy, ve kterých si můžete před odchodem z domu vyhledávat nějakou trasu, a po odchodu z domu a otevření aplikace na vašem telefonu, se vám daná trasa opět objeví. Dobrou zprávou je, že by tento systém měl fungovat oběma směry, tedy i z telefonu na PC.

Prozatím není jasné, zda bude tato novinka zakomponována přímo pod funkci Continuum a její jméno, nebo zda ponese opravdu název ”pick up where I left off”, což znamená: ”pokračovat, kde jsem skončil”.

Snad se i o tomto systému dozvíme více na konferenci Build.

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz