Doplňky pro prohlížeč Microsoft Edge jsou dlouho diskutovanou záležitostí, a jak jsme již napsali v několika článcích, brzo bychom se jich měli dočkat. Prozatím si je vyzkouší pouze účastníci programu Insider v nejnovějším sestavení s číselným označením 14291.

V budoucnu by měly být doplňky sice dostupné přes Windows Store, Insideři si je však prozatím musejí nainstalovat manuálně. Jak projít tímto procesem bez zaváhání, si ukážeme v následujícím krátkém návodu.

  1. V pravém horním rohu klikněte na tři tečky, a vyberte Doplňky (Extensions)extensions-microsoft-edge-preview
  2. Vyberte možnost Získat doplňky (Get extensions)
  3. Prozatím je na výběr pouze z velice málo možností, pokud si však vyberete, klikněte na Stáhnout (Download) a Spustit (Run)extensions-microsoft-edge-run
  4. Opět klikněte na tři tečky v pravém horním rohu, vyberte Doplňky a dále Nahrát doplňky (Load extensions)extensions-microsoft-edge-load
  5. Vyberte složku s doplňkem a potvrďte

Ačkoliv postup není nijak složitý, bude o mnoho jednodušší, až budou doplňky dostupné ve Storu. Pokud vás doplňky zajímají více, určitě nevynechte následující instruktážní video od Microsoftu.

Mezi dostupné doplňky prozatím patří pouze Mouse Gestures, Microsoft Translator, nebo Reddit Enhancement Suite. Neoficiálně se dá stáhnout i doplněk Tweeten, a do konce roku se chystá například i AdBlock. Jak jsme již také informovali, Redmondští pravděpodobně plánují portovací nástroj, pro převod doplňků z prohlížeče Google Chrome, ty jsou prý totiž ze 100 % kompatibilní.

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz