Máme tu smutnou zprávu o další společnosti, která dává ruce proč od operačního systému Windows 10 Mobile. Zmiňovanou společností je GoPro, a zdá se, že výrobce miniaturních kamerek určených hlavně pro extrémní sporty již v budoucnu nebude podporovat mobilní Windows 10.

Tato novinka přichází z oficiální stránky podpory aplikace GoPro, kam se ozval nespokojený uživatel, kterému po upgradu jeho Lumie na Windows 10 Mobile přestala aplikace fungovat. Přesněji řečeno, jeho mobilní telefon nebyl schopen se ke kamerce připojit. Zmíněný uživatel hledal pomoc na stránce podpory, a dostalo se mu nemilé odpovědi.

Zde je výňatek z konverzace:

( 3s ) Nathaniel: Jmenuji se Nathaniel. Jak vám mohu pomoci?

( 1m 2s ) Návštěvík: Mám Hero4 black a nemohu se připojit k její bezdrátové síti na svém zařízení s Windows 10 mobile

( 1m 12s ) Návštěvík: Z jiných zařízení se však připojit mohu

( 1m 22s ) Nathaniel: Je mi opravdu líto, že jste se s tímto problémem setkal

( 1m 29s ) Nathaniel: Rád vám to objasním

( 1m 30s ) Návštěvík: Na gopro jsem také resetoval nastavení Wi-Fi na výchozí název a heslo

( 2m 10s ) Nathaniel: GoPro aplikace již bohužel není kompatibilní s telefony s Windows. Za zmíněnou nepříjemnost se opravdu omlouvám

( 2m 23s ) Nathaniel: Mohu vám dnes pomoci ještě s něčím?

Moderátor fóra dále uživatele ujistil, že mu zajisté pomohou s připojením k jeho kameře. Bohužel také dodal, že ačkoliv společnost nabízí podporu starších verzí Windows, nové verze již podporu mít nebudou, neobdrží žádné aktualizace, a ani se nedočkají nových funkcí. V návaznosti na to pak moderátor uživatele nasměroval na oficiální stránku aplikace, kde je jasně napsáno, že v současné době je aplikace dostupná pouze pro platformy iOS a Android.

Zdá se tedy, že společnost GoPro mobilním ”desítkám” nedůvěřuje, rozhodně ne dost na to, aby se zabývala aplikací pro tento operační systém. To samozřejmě není příliš pozitivní zpráva, neboť tu máme další významnou světovou firmu, která se zříká mobilní platformy Windows. Doufejme, že další nebudou následovat.

Jak jste na tom vy, vlastníte kamerku GoPro?

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz