Když Microsoft minulý rok vydal operační systém Windows 10, upgrade byl zpočátku dostupný pro podporované počítače, ať už se uživatel o ”desítky” přihlásil nebo ne. Zanedlouho se však upgrade objevil v aplikaci Windows Update jako ”Doporučený”, namísto ”Volitelný”. Je tedy očividné, že Redmondští tak trochu přitlačili na pilu, a snažili se Windows 10 postrčit k více uživatelům. Méně zkušený uživatel se tak mohl zaleknout slovíčka ”Doporučený”, a systém raději upgradoval.

Ačkoliv hodně z vás již na svém počítači Windows 10 jistě má, stále se najdou tací, kteří po změně netouží, nebo ani operační systém změnit nemohou. Tito uživatelé pak mohou být iritováni neustálým pobízením k instalaci Windows 10.

Jeden z takových uživatelů, Steve Gibson, vzal situaci do svých rukou, a vytvořil zajímavou aplikaci, která zmíněný upgrade vypne. Aplikace se jmenuje Never10 a je určena právě pro uživatele Windows 7 a Windows 8.1.

Název Never10 je tak trochu přehnaný, protože tento nástroj může stejně tak automatický upgrade znovu spustit. Primárním účelem je ale vypnout neustálé naléhání k upgradu Windows 7 nebo 8.1 na Windows 10.

Spousta uživatelů Windows 7 a 8.1 je spokojena se svou současnou verzí Windows a nepřejí si upgrade na Windows 10. To může mít několik důvodů, mezi kterými je však i fakt, že Windows 10 se stal poměrně kontroverzním, kvůli evoluci operačního systému Windows od Microsoftu na službu, která mimo jiné agresivně monitoruje a hlásí aktivity uživatele. Už jenom kvůli tomu se někteří uživatelé cítí dost nepříjemně na to, aby si počkali. Navíc, po pár měsících roku 2016, Windows 10 začal zobrazovat na uživatelské ploše nevyžádanou reklamu.

Aplikace Never10 tedy pomůže uživatelům, kteří se snaží zbavit otravného nátlaku k instalaci Windows 10. Jakmile nástroj použijete, můžete ho v klidu ze systému smazat, není již totiž potřebný. Pokud však plánujete upgrade v budoucnu uskutečnit, doporučujeme si aplikaci ponechat. Ať už jste tedy zkušený uživatel, který dokáže takovou aplikaci ocenit, nebo nezkušený uživatel, který má rád svou verzi Windows, tento nástroj je právě pro vás.

Co se týká uvedené citace, rádi bychom se zeptali, jak je to u vás se zmíněnou reklamou. My jsme totiž žádnou prozatím nezaznamenali, a doufáme, že tomu tak ani nebude.

Pokud vás nástroj pana Gibsona zaujal, najdete ho na této stránce. A jak je na tom váš počítač, držíte se zavedených Windows, nebo již máte ”desítky”?

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz