Určitě jste si někdy říkali, jak by bylo super, komunikovat s někým na vzdálenost několika tisíc kilometrů přes hologram, tak jak jsme to mohli vidět například ve filmové sérii Hvězdných válek. Že není tato doba tak daleko ukazuje nové video od Microsoftu, na kterém je představena Holoportace, což by mohl být revoluční nástroj v osobní komunikaci.

Díky Holoportaci totiž můžete vést hovory s jinou osobou v reálném čase a navíc kompletně ve 3D prostoru. Na to, jak to vypadá v reálu, se můžete podívat na přiloženém videu a zajisté s námi budete souhlasit, že to vypadá opravdu famózně a až neskutečně.

K tomu, aby bylo toto vše možné, stačí „pouze“ speciální 3D kamery snímající aktivní prostor v reálném čase a brýle HoloLens pro každého účastníka konverzace. Účastníci se pak dokáží vidět navzájem ve stejné místnosti, i když jsou ve skutečnosti v místnosti sami. A aby toho nebylo málo, HoloLens jsou schopné celou relaci nahrávat a později ji přehrávat z pohledu externího pozorovatele. A jelikož se to vše odehrává celé ve virtuálním 3D prostoru, můžete celou situaci zmenšit a ukázat například někomu jinému na vašem stolku.

Co na ukázku této technologie říkáte vy? Uchvátila vás stejně jako nás?

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz