Ačkoli se v České republice červený kožený kryt pro modely Lumia 950 a 950 XL od společnosti MOZO prodávat nebude, výrobce nám jej rád zaslal na recenzi. Kryt dorazil necelých 24 hodin od naší komunikace, což je na jednu stranu velmi příjemné, na stranou druhou to evokuje mírné zklamání, že když lze kryt tak rychle zaslat do České republiky, proč jej pak není možné pořídit i přes českého distributora, který červenou variantu jako jedinou nenabízí.

IMG_0434

Jak jsme již zmínili, kryt nám dorazil přímo z Finska, proto je balení trošku odlišené od toho, které je nabízeno v České republice. MOZO klasický obal balí do ještě větší papírové krabice s poděkováním za objednávku. Opět, mírně nás mrzí, že není stejné balení i zde v České republice. Na druhou stranu je to jen omáčka okolo a co každého zajímá, je hlavně kryt samotný. Pojďme se na něj tedy podívat.

Tak jako varianta bílá a černá, i červená je vyráběna strojově. Na rozdíl od hnědé varianty tak budou všechny vyrobené kryty naprosto stejné a nedočkáme se zde ani ručního prošívání po obvodu. V každém případě se opět jedná o prémiové zpracování, nikde nic nevrže, kryt voní kůží a tlačítka se nijak neviklají. Kombinace zlaté a červené navíc vypadá opravdu dobře a pokud si přejete, aby byl váš telefon opravdu vidět, můžeme tuto variantu jen doporučit.

IMG_0433

Vezmeme-li ovšem v potaz, že kryt vyjde s posláním z Finska na nějakých 1 630 Kč, což není zrovna málo, nebudeme mít výčitky, když budeme o něco více kritičtí, než bychom byli asi v případě levnějšího krytu. Konkrétně jsme narazili na dvě maličkosti. Jednou je lícování krytu okolo čočky fotoaparátu. Zespodu kryt začíná hned za okrajem kroužku fotoaparátu. Na horní straně už kryt ale tak dobře nepadne a mezi ním a fotoaparátem je mírná mezera. Není to nic, co by kazilo dojem, ale člověk si toho všimne. Další maličkostí je malý flíček u spodního mikrofonu. Opět, jedná se o vcelku nepodstatnou věc, ale když se na kryt podíváte, flíčku si lze všimnout a mírně kazí dojem jinak celkově perfektně zpracovaného a vypadajícího krytu.

IMG_0435

Jinak ale kryt můžeme zcela jistě doporučit. Menším negativem je nutnost objednat jej přímo ze stránek výrobce. Pokud by vás ale zajímaly jiné varianty, můžete si je objednat v našem internetovém obchodě, kde jsou dostupné kromě černé a hnědé, pro model Lumia 950 XL, všechny ostatní za cenu 1 290 Kč. Na již zmíněné černé a hnědé kryty pro 950 XL se bohužel stále čeká a od distributora pro region ČR/SK nemáme bližší informace o termínu naskladnění.

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz