Microsoft dnes vydal nový build zároveň pro mobilní i desktopový systém. Co bylo opraveno v mobilním sestavení se můžete dočíst zde. Nyní se ale podíváme na to, co bylo opraveno v sestavení pro PC.

Co bylo opraveno?

  • Opravena situace, kdy došlo k zamrznutí PC po připojení ovladače pro Xbox 360, Xbox One nebo jiných.
  • Pokud jste stiskli Caps Lock při psaní hesla v Microsoft Edge, došlo k obnovení stránky. Nyní by to mělo být vyřešeno.
  • Opravena chyba, která bránila přihlášení v aplikaci Xbox, případně přihlášení v jiných aplikací, které Xbox službu podporují.
  • Dříve nemusely kvůli problému s ovladačem fungovat programy Kaspersky Anti-Virus, Internet Security nebo Kaspersky Total Security Suits. Nyní by tyto programy měly fungovat dobře.

Co nemusí fungovat?

  • Nemusí správně fungovat čtení textu ve Feedback Hubu aplikací Vypravěč, nebo jinými podobně fungujícími programy.
  • Pokud používáte Hyper-V a Virutální Switch, může se stát, že vidíte chybu (červený křížek) v notifikační liště.
  • Na některých PC s čipy TPM, jak je například Zenbook UX31, se může objevit problém se zvukem, nebo problém s ovládáním při použití trackpadu. Problém je způsoben tím, že na pozadí neustále běží „tpm-maintenance“, namísto aby se spustil pouze jednou při bootování počítače. Dočasným řešením je vypnout zmíněnou úlohu v Plánovači úloh ( \microsoft\windows\tpm).
  • U počítačů, které používají k přihlášení Windows Hello nebo PIN, se spustí služba Microsoft Passposrt. Když se tak stane, nastává chyba, při které Bluetooth opakovaně hledá zařízení. Tato chyba pak způsobuje několik dalších problémů, včetně snížené výdrže na baterii, chyby zvuku, problém s odezvou u Bluetooth myší a klávesnic, nebo sníženou propustnost Wi-Fi na chipsetech kombinující Wi-Fi a Bluetooth. Dočasným řešením je vypnout službu Microsoft Passport (NgcSvc) pomocí příkazové řádky, kde spustíte příkaz: „reg add HKLM\System\CurrentControlSet\Services\NgcSvc /v Start /t REG_DWORD /d 0x4 /f“ a pak již stačí pouze restartovat počítač. Nebudete ale moci používat Windows Hello ani PIN.
  • Po updatu z buildu 14291 selhává připojení k Miracast přijímačům. Řešením je vstup do registru s názvem „HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\ Parameters„, kde zvolíte „StandaloneDhcpAddress“ a přepíšete hodnotu z „192.168.173.1“ na „192.168.137.1„.
  • Microsoft v současné době eviduje pády aplikací, jako je QQ. Problém se zkoumá, a může také ovlivnit starší aplikace jako je Windows Live Mail a Expression Encoder 4

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz