Nedávno jsme vám přinesli předběžnou statistiku od společnosti AdDuplex, která tvrdila, že pouze 50 % zařízení v oběhu obdrží update na Windows 10 Mobile. Ukázalo se, že předběžné výsledky byly velice přesné, a v konečném zúčtování povyrostl podíl podporovaných zařízení o pouhých 0,4 %. Nepotřebujete tedy jistě ani kalkulačku na to, abyste jednoduchým sečtením přišli na konečné číslo 50,4 %.

AdDuplex však svou statistiku rozšířil (Pro zájemce k zhlédnutí zde), a podle jejich průzkumů, z oné poloviny zařízení, které mohou mít operační systém Windows 10 Mobile, ho již 15,2 % má. Zdá se tedy, že mobilní ”desítky” mají poměrně slibný rozjezd. A když říkáme poměrně, je to hlavně kvůli té druhé polovině zařízení, která vyšla z updatu naprázdno. Nutno také podotknout, že celkově mírně klesá zájem o platformu Windows, alespoň co se mobilní části týče.

Pojďme se podívat na graf, který si pro nás v AdDuplex připravili:

adduplex-windows-phone-statistics-report-march-2016-8-638

Mobilním Windows prozatím vévodí Windows Phone 8.1, s 81,1% podílem na trhu. Druhé místo již patří Windows 10 Mobile s 7,7 %, který tak předhonil stařičký Windows Phone 8.

Ačkoliv prozatím nevíme, jak rychle poroste podíl mobilních Windows 10, současných 15,2 % jistě není špatné číslo a představuje tak poměrně slušný začátek. Vývojáři, kteří u platformy prozatím setrvali, se tak mohou směle vrhnout do tvoření aplikací, neboť i takto malé procento může představovat značný počet potenciálních uživatelů.

Pro vývojáře, kteří se obávali velkého poklesu v počtu podporovaných zařízení, může být útěchou, že velice oblíbené modely Lumia 535 a Lumia 640, které tvoří velkou část zařízení na trhu, se updatu dočkaly.

My jsme zvědavi, zda Microsoft přijde na konferenci Build 2016 s nějakou zajímavou motivací pro vývojáře mobilní platformy. Nebo, že bychom se spíše dočkali portovacích nástrojů pro převod aplikací z ostatních platforem?

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

1 Komentář Zapnuto "15,2 % starších Lumií již běží na Windows 10 Mobile"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Martin
Host

to jste mohli napsat i v absolutnich cislech, celosvetove to je 325 🙂

wpDiscuz